Financie a podnikanie

Výhodnejšie založenie spoločnosti je možné

Spoločnosť s ručením obmedzeným je dnes predmetom záujmu obrovského počtu osôb, ktoré sa rozhodli, že svoje ojedinelé schopnosti ponúknu aj iným a na základe toho budú dosahovať primeraný zisk. Dopracovať sa ale k tejto právnej forme podnikania nie je tak jednoduché, pretože musíte disponovať zručnosťami, mať vedomosti o tom, kde, ako rýchlo a za akých podmienok konkrétne povolenia získate. To si ale všetko môžete dnes odpustiť.

Využite ponuku, ktorá je lacnejšia

Zakladanie novej spoločnosti začína samozrejme dobrým nápadom, ale to vôbec nestačí. Potrebujete zložiť základné imanie, čo je pri s.r.o. 5000 €, ak ste dvaja spoločníci, môžete ísť napoly a čím viac ďalších majiteľov, tým nižšie vklady. So spoločníkom sa ale musíte podeliť aj o zisky.

Ak si vyberiete už predzaloženú spoločnosť, základné imanie má v mnohých prípadoch takáto forma už splatené. Rovnako tak je aj registrovaná na úradoch a má vybavené všetky potrebné potvrdenia, takže sa od vás viac menej vyžaduje len podpis.

Takáto ponuka je často lacnejšia, nehovoriac o tom, že základné imanie je v podstate už vyriešené.

Pozor na ručenie

Ak by ste si aj napriek výhodám eseročky nevedeli rozhodnúť, či vyskúšate živnosť alebo s.r.o., môžeme vám dať ďalší dôvod v prospech s.r.o.

V prípade živnosti ručíte celým svojím majetkom, a ak nemáte vyriešené bezpodielové spoluvlastníctvo, tak aj tým, čo má manželka. Eseročka to má lepšie, pretože majiteľ alebo spoločníci ručia len do výšky vkladu, alebo inak povedané len majetkom spoločnosti.

Aj keď sa živnosť zakladá a ruší opäť jednoduchšie, spoločnosť s.r.o. vám prinesie oveľa viac zisku, má vyššiu hodnotu a výhody, ktoré si v priebehu podnikania môžete dopĺňať. Stačí sa len presvedčiť a osloviť so založením onlineinvest.sk

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy