Financie a podnikanie

Využite zimné večery na zdokonalenie seba samého

Ste tí, za ktorými sa ľudia obracajú s otázkou, posudkom alebo radou? Prirodzení lídri, ktorí vedia viesť tím a máte už úspešnú firmu? Určite ani to pre vás nie je dostačujúce a môžete sa posunúť ešte ďalej.

Chceli by ste mať aj ďalšie znalosti, pohľad na vec a prístup k najmodernejším spôsobom, stratégiám a ku všetkým odvetviam svojej disciplíny? Potom práve pre vás máme riešenie. Štúdium, ktoré je skvelé pre posun v kariére, pre zdokonalenie svojej profesie, pre nové myšlienky.

Čím skôr, tým lepšie

A kedy je najlepšie začať študovať? Určite hneď, nič neodkladať. Ideálne už na jeseň, pretože sa blíži doba, ktorú trávime predsa len viac doma. Preto je predpoklad, že budete mať na výučbu, prezeranie materiálov, spracovanie prác viac času a priestoru. Navyše ak začnete na jeseň, tak si počas zimy osvojíte správny študijný rytmus a cez leto už všetky študijné moduly hravo dotiahnete. Štúdium MBA trvá klasicky 2 semestre, ktoré sú ďalej rozdelené do 10 modulov, a pokiaľ do toho dáte maximum, tak máte prakticky za rok k dispozícii titul a otvoria sa vám nové príležitosti. Preskočte teda „zimný spánok” a využite čas zmysluplne. Môžete si tak skôr začať plniť svoje sny. Túžite viesť firmu, byť vedúci kolektívu, alebo si len rozšíriť obzory? Potom vám titul MBA za menom príde vhod. Správnou vizitkou je totiž už iba váš prístup k životu. Ak bude na vašom životopise uvedený zoznam kurzov, štúdií a absolvovaných seminárov dôležitých vo vašom odbore, bude jasne vidieť, že vám na sebe záleží. A kto si dá námahu so svojím životom, bude prospešný aj pre iných. Navyše je dokázané a vidíme to aj všade okolo seba, že ak človek prestane uvažovať, posúvať sa dopredu a tvoriť, jednoducho zakrpatie. A ani v starobe nebude toľko aktívny a sebestačný. Tým, že budete ďalej aktívne študovať, si zaistíte lepšiu budúcnosť do konca života. To je dostatočne silný argument, nemyslíte?

Ako to funguje

Napríklad na Cambridge Business School dištančnou formou, kedy väčšina výučby prebieha cez online komunikačné prostriedky, tzv. e-learning. Študenti nájdu všetky potrebné informácie a študijné materiály v študentskej sekcii, ktorá predstavuje študijný intranet. Plán je čisto na každom študentovi. Jediná fyzická účasť sa tak počas celého študijného roka týka 4 celodenných seminárov, ktoré prebiehajú iba v sobotu. Študenti o nich vedia s dostatočným predstihom, takže si môžu včas usporiadať ako termíny v práci, tak aj v osobnom živote. Sami vidíte, že výučba nie je nijako obmedzujúca a dá sa zvládnuť aj pri bežnej pracovnej prevádzke. A pre tých najvyťaženejších je tu aj plnohodnotná online forma štúdia. Rok tvrdej driny, ale váš úspech sa čoskoro dostaví. Už čoskoro začína nový študijný cyklus. Ideálny čas na sebe cez zimu zapracovať.

Zdroj foto: ESB Professional / Shutterstock.com

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy