Financie a podnikanie

Neviete, ako jednoducho naštartovať svoj biznis? Využite ponuku spoločností, ktoré sú určené na predaj

Aj vy sa radíte k ľuďom, ktorí hľadajú všetky možné a kratšie cestičky k tomu, ako si svoje podnikanie v začiatkoch zjednodušiť? Máte na stole dokonale prepracovaný projekt a nedostatok prostriedkov a skúseností na jeho rozbehnutie? Čo by ste povedali staršej spoločnosti s obchodnou históriou?

Ako to funguje?

Predaj staršej spoločnosti s obchodnou históriou nemusí byť tým, čo si vo svojej mysli ihneď predstavujete. V tomto prípade sa nemusíte obávať žiadnych skrytých záväzkov, ktoré by sa na vás previedli. Výhodný predaj spoločnosti tohto charakteru je zameraný na malé a stredné firmy, ktoré svoje činnosti ukončili z dôvodov odchodu ich majiteľov do dôchodku, rodinných dôvodov, (zdravotný stav), zamerania sa na inú podnikateľskú činnosť, alebo iné podobné dôvody.

3 základné skupiny spoločností určených na predaj

Pokiaľ by ste teda zvažovali podnikanie touto formou, nemusíte sa báť zdĺhavého procesu a byrokracie. Jednoduchý predaj s.r.o. s históriou alebo aj bez, sa delí na tri skupiny spoločností, z ktorých si môžete jednoducho vybrať.

  • aktívna spoločnosť – ide o predaj spoločnosti, ktorá normálne funguje
  • účtovne čisté spoločnosti – ktoré ukončili svoje podnikanie
  • ready made spoločnosti – založené za účelom predaja, pričom nikdy nevykazovali žiadnu činnosť

Podnikáte v priebehu niekoľkých hodín

Jedna z množstva výhod, ktoré so zakúpením už založenej spoločnosti získate, je okamžitá možnosť podnikania. Nemusíte vybavovať veci na daňovom úrade, zápis do obchodného registra je už vyriešení tiež (poprípade to za vás urobí špecialista) a vy ako podnikateľ s niekoľkými myšlienkami a nápadmi, sa môžete venovať niečomu úplne inému a pre vás možno dôležitejšiemu. Prekročte tento neľahký krok rýchlejšie ako ostatní a možno sa do cieľa dostanete oveľa rýchlejšie. Držíme vám v tom palce.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy