Móda a štýl

Zlato nikdy nevyjde z módy. Ako vybrať zlatý šperk?

Šperky sú skvelý darček, ktorý je vhodný na úplne každú príležitosť. Ak sú navyše z ušľachtilého kovu, pôjde o luxusný darček na celý život. Zlaté šperky nechýbajú pri výnimočných príležitostiach a samozrejme ani pri dôležitých životných rozhodnutiach.

Pri akej príležitosti darovať šperk

Kvalitný zlatý šperk je darček na celý život. Neraz sa aj dedí alebo odovzdáva ďalšej generácii či blízkym osobám. Keďže pravé zlaté šperky nie sú lacná záležitosť, zvyknú sa darovať pri výnimočných príležitostiach ako sú narodeniny, výročie svadby, prvé sväté prijímanie, krst či Vianoce. Najčastejšie sa šperky darujú ženám, avšak vkusný šperk poteší aj mužov. Zlaté náušničky sú vhodné aj pre malé dievčatká, ktoré už majú prepichnuté ušká. Retiazky či náramky sú zasa obľúbený darček k prvému svätému prijímaniu.

Zlato nemusí byť iba žlté

Klasické žlté zlato je nadčasové a určite ním nikdy nič nepokazíte. Možností je však viac. Zlaté prstene, náušnice, retiazky a ďalšie šperky môžu mať farbu bieleho alebo ružového zlata. Tieto farby sa stali veľmi obľúbené, pretože nie každého očarila zlatá farba. Niekedy sa k vybraným šatám jednoducho viac hodí iný odtieň zlata. Aby získalo ružové zlato svoju typickú farbu, pridáva sa k nemu meď, biele zlato vďačí za svoje sfarbenie striebru a paládiu.

Zásnubné prstene

Zásnubné moderné zlaté prstene sú jednoznačne najčastejšou voľbou na túto výnimočnú udalosť. Aj v tomto prípade máte na výber prsteň zo žltého, bieleho alebo ružového zlata. Výber zásnubných prsteňov je naozaj veľký – od jednoduchého prsteňa s jedným kameňom, až po výnimočné šperky zdobené kameňmi rôznych veľkostí a tvarov.

Keď už sme pri kameňoch, skutočným luxusom sú diamantové prstene, ktoré sú samozrejme finančne náročnejšie. Oveľa dostupnejšie ale stále očarujúce sú prstene zdobené napríklad Swarovského zirkónmi.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy