Móda a štýl

Luxusná kozmetika

Zlato, perly, diamanty,… tieto luxusné kúsky nemusia byť len v šperkoch. Nájdete ich aj v luxusných kozmetických produktoch. Nejde pritom len o luxus, ktorý kozmetiku zbytočne predražuje ale o naozaj účinné zložky kozmetiky, ktoré môžu mať na pokožku priaznivý účinok.

Zlato

Tento drahý a vzácny kov v kozmetike nájdete dosť často. Má dobré regeneračné vlastnosti, stimuluje aktivitu kožných buniek a prispieva k jej obnove. Za zmienku stoja aj jeho antioxidačné účinky a schopnosť odvádzať z pleti toxíny, čím pleť čistí a osviežuje. Zlato má aj hydratačné účinky. Síce sa nevyrovná kyseline hyalurónovej ale dokáže na seba naviazať vlhkosť (až 300 násobok svojej hmotnosti). Podporuje tvorbu kolagénu a zlepšuje cirkuláciu krvi v drobných žilkách na povrchu pokožky, čím zlepšuje jej vyživovanie.

Na podkožné akné vám zlato nezaberie, ale je vhodné pre zrelú pleť, ktorú spevní, zmierni tvorbu vrások a pleť rozjasní.

Perly

Do kozmetických produktov sa pridáva prášok z perál. Nejde pritom o žiadnu novinku. Vraj prášok z perál používala na pleť už Kleopatra. Perly sú bohatým zdrojom aminokyselín, minerálov a stopových prvkov. Majú protizápalové, hydratačné a vyživujúce účinky čo z nich robí výbornú ingredienciu aj do kozmetiky proti rôznym kožným problémom. Pokojne ich môžete nájsť aj v kréme na akné. Okrem toho sťahujú rozšírené póry, absorbujú nadbytočný kožný maz, zjemňujú pokožku a majú aj zosvetľujúci účinok, čo môžete využiť ak máte problém s pigmentovými škvrnami.

Diamanty

Diamantový prášok v kozmetických produktoch môže obnovovať kožné bunky. Pleť je vďaka tomu mladšia a sviežejšia. Diamant ale lepšie účinkuje v kombinácii s inými zložkami kozmetiky. Posilňuje až znásobuje ich účinky. Ak produkt obsahuje aj kyselinu salicylovú diamant jej účinky zvýši. Pleť získa na pevnosti, je hladšia a aj jasnejšia.

Samotný diamantový prášok na pleť nemá trvalejší a viditeľný účinok. Môže pleť rozjasniť a odstrániť jemné nedokonalosti (nerovnomerný tón pleti, jemné vrásky,…). Ide ale len o efekt, ktorý diamantový prášok vytvorí na povrchu pokožky. Hneď ako si tvár umyjete zmizne aj tento efekt.

Ak sa rozhodnete pre kúpu luxusnej kozmetiky dobre si premyslite po čom siahnete. Lepší účinok na pleť môže mať lacnejšia kozmetika s menej luxusným zložením.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy