Móda a štýl

Škola volá! Ako vybrať perfektnú školskú tašku?

Tento školský rok je v plnom prúde. Školáci už niekoľko týždňov usilovne pracujú na domácich úlohách a trávia v laviciach mnoho hodín. Mnohí z nich si určite pamätajú, ako sa ešte nedávno učilo na diaľku, z pohodlia domova. Nedá sa však nič robiť, situácia s koronavírusom sa pomaly vracia do normálu a školáci si musia každé ráno obliecť tašky a vyraziť von. Ešte stále sa vám nepodarilo vybrať tú správnu?

Veľkosť školskej tašky je dôležitá!

Každé dieťa je veľmi individuálne, tomu by sa mala prispôsobovať aj jeho školská taška, aktovka či batoh. Veľmi dôležité je, aby sa prihliadalo na postavu a výšku dieťaťa. Určite vás neprekvapí, že školské tašky by nemala byť moc malé. Mali by sa do nich zmestiť všetky potrebné učebnice, písacie potreby, pomôcky, ale aj desiata. No dôležité však je, aby sme nekúpili tú najväčšiu aktovku akú v obchode nájdeme. Jej veľkosť by sa totiž mala prispôsobovať samotnému dieťaťu. Preto sa odporúča kupovať tašku vždy s dieťaťom, aby si ju mohlo vyskúšať. Aktovka, batoh či taška by mala byť adekvátna jeho postave a vzrastu. Jednoducho povedané vaše dieťa by nemalo vyzerať ako keby na chrbte vlieklo obrovský balvan, ktorý ho ide prevážiť.

Dizajn je pre dieťa veľmi dôležitý!

Pre rodičov je prvoradé zdravie svojho dieťaťa. No mali by dbať aj na jeho túžby a požiadavky. V takomto školskom veku je pre deti dizajn ich školskej tašky veľmi dôležitý. Určite by to nemal byť prvý bod pri kúpe nového školského batohu. Avšak každý rodič by mal dbať aj na názor svojho dieťaťa, ktorý svoju tašku bude nosiť do školy každý deň najbližší školský rok. Je preto namieste spýtať sa aj na jeho malý ale dôležitý názor. No nie?

Školská taška by mala zodpovedať veku vášho dieťaťa

Keď vyberáte tašku podľa veku vašej ratolesti nemôžete dbaťtiež len na dizajn. Školské tašky pre prvákov totiž v sebe nesú rozdielne vlastnosti ako napríklad školské tašky pre tretiakov, alebo školské tašky pre piatakov. Každé dieťa v rôznom veku vyžaduje od svojej školskej aktovky, tašky, alebo batohu niečo úplne iné a netýka sa to teda len dizajnu a farby. Podstatný je tiež aj úložný priestor vo vnútri tašky, tvarovanie chrbta pri rôznych vekových skupinách, priedušnosť materiálov či reflexné prvky.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy