Móda a štýl

Dlhé alebo krátke spoločenské šaty? Vyberte si tie správne!

Spoločenské udalosti ako svadby, plesy či večierky si vyžadujú aj spoločenské oblečenie. Hodia sa na svadbu dlhé alebo krátke spoločenské šaty? Akú farbu šiat zvoliť na ples alebo firemný večierok?

Čo si obliecť na svadbu ako hosť

Pri výbere šiat na svadbu záleží aj na tom, kde a v akom období sa bude svadba konať. Zvoliť môžete dlhé aj krátke spoločenské šaty, dovolený je aj spoločenský kostým. Tabu sú samozrejme biele, ale aj čierne šaty a príliš krátke šaty či sukne. Ak sa svadba koná na jar či v lete, krátke šaty sú v poriadku, ale mali by siahať aspoň po kolená. Vhodnejšie sú skôr svetlejšie pastelové farby a ľahké priedušné materiály. V chladnejšom počasí vám bude o niečo príjemnejšie v dlhých šatách. V každom prípade by malo ísť o elegantný a decentný model.

Plesové šaty

Ak idete na formálny ples, vyžaduje sa určitý dress code, ktorý by mal byť uvedený v pozvánke. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že farba šiat môže byť akákoľvek. Ak chcete žiariť, vyberte si výraznejšiu farbu, vhodné sú však aj jemnejšie pastelové farby. Na ples sa viac hodia elegantné dlhé spoločenské šaty, ak chcete nechať vyniknúť aj svoje nohy, môžu mať rázporok. V šatách by ste mali plesať celú noc až do rána, takže dbajte aj na to, aby boli pohodlné a aby ste sa v nich cítili príjemne.

Šaty na firemný večierok

Firemný večierok je síce spoločenské udalosť, ale zvyčajne uvoľnenej atmosfére a s ležérnejším oblečením. Či už ide o vianočný večierok alebo letnú párty, môžete si na seba vziať pohodlné a trošku zvodné šaty. Vhodné sú najmä krátke a midi šaty, dlhé spoločenské šaty si radšej odložte na inú príležitosť. Na firemnú párty sú najvhodnejšie koktailové šaty siahajúce tesne nad kolená. Čo sa týka doplnkov, môžete sa trochu odviazať a jednoduché šaty osviežiť výraznejšími šperkmi alebo pútavou kabelkou.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy