Super tipy

Trvalý pobyt, ktorý sa najlepšie postará o vaše súkromie

Možno ste si povedali, že už máte obmedzovania vašej osobnej slobody dosť a potrebujete rýchlu zmenu. Nie všetci majú ideálne podmienky na to, aby si mohli bezstarostne užívať všetky stránky svojho života. Ak sa aj vám stalo, že celé vaše okolie má o doručenej pošte väčší prehľad, než vy, mali by ste zakročiť.

Jednou z možností je označená poštová schránka, s ktorou získate trvalý pobyt bez najmenší ch problémov. Ak ste sa o to niekedy pokúšali, veľmi dobre viete, že ani v tomto smere to nie je jednoduché. Potrebujete súhlas majiteľa budovy, čo platí najmä pri hľadaní prechodného pobytu.

Môžete si uľahčiť svoj život

Mali vedieť aj to, že ak sa mimo svojho trvalého bydliska zdržujete dlhodobo na jednom mieste viac ako 90 dní, mali by ste túto skutočnosť nahlásiť. Nie je to však vaša povinnosť ale právo, čo do určitého obdobia neplatilo. Nemusíte sa teda obávať, že by ste porušovali zákon, ide najmä o výhody, ktoré vám z toho budú plynúť, pretože si môžete výrazne uľahčiť váš život.

Bez potvrdeného pobytu na danom mieste nemáte nárok na žiadnu lekársku starostlivosť u odborného lekára v danom regióne. Dokonca ani vaše dieťa to nemusí mať jednoduché s prijatím do predškolského a školského zariadenia, pokiaľ si nevyberiete svoj trvalý pobyt evidenčného charakteru.

S takouto službou získate:

  • dôveryhodnú adresu trvalého bydliska
  • jednoduchší prístup do škôlok, škôl a nemocníc v hlavnom meste
  • mestskú kartu
  • označenú poštovú schránku

Ak sa pre ňu rozhodnete, o prijatých listinách si urobíte jednoduchý prehľad, pretože e-mailová notifikácia vás upozorní na každú doručenú zásielku.

Stále nie ste rozhodnutý?

Skenovanie prijatých listín vám môže pomôcť. Všetko je samozrejme na vás, ak by ste sa ale rozhodli aj pre túto možnosť, k dispozícii vám bude náhľad doručenej pošty najneskôr do druhého pracovného dňa. V rámci ochrany súkromia a dodržiavania listových tajomstiev je táto služba voliteľná a spoplatnená.
Ak máte problémy so získaním pobytu a uplatnením práv občana, neváhajte sa informovať o službách, ktoré ponúka váš pobox.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy