Super tipy

Letné olympijské hry 2024 v Paríži: Všetko, čo potrebujete vedieť!

Paríž sa chystá privítať svet na najväčšej športovej udalosti planéty! Letné olympijské hry 2024 sa uskutočnia od 26. júla do 11. augusta 2024 a sľubujú nezabudnuteľný zážitok plný špičkových športových výkonov, vzrušujúcich súťaží a jedinečnej atmosféry

Otvárací ceremoniál sa odohrá 26. júla na Stade de France a očakáva sa, že ho naživo bude sledovať 600 000 divákov. Ceremoniál bude prebiehať na 80 obrovských obrazovkách a sľubuje byť iný ako všetky doterajšie, s dôrazom na inkluzívnosť a dostupnosť.

LOH 2024 sa uskutočnia v 32 športoch, z toho 28 sú povinné a 4 voliteľné. Novinkou v programe sú breakdance, skateboarding, športové lezenie a surfovanie. Celkovo sa rozdá 329 medailí v 48 disciplínach.

Tip: Zaujímať by vás mohlo, čo Slovensko na LOH.

Slovensko zatiaľ má istú účasť v streľbe (skeet a trap žien, vzduchová puška 60 mužov), no nominácia sa stále uzatvára. Očakáva sa, že Slovensko bude reprezentovať okolo 40 športovcov, medzi ktorými by sa mohol objaviť aj Peter Sagan v horskej cyklistike.

Kompletné výsledky hier nájdete na oficiálnej stránke https://olympics.com/en/olympic-games/paris-2024, kde môžete sledovať aj priebežné výsledky podľa športov a dní. Top výsledky v reálnom čase nájdete na Flashscore.sk.

Olympijské hry môžete sledovať v priamom prenose v TV na RTVS Šport (Slovensko) a ČT Sport (Česká republika). Ďalšou možnosťou je sledovanie cez Eurosport, avšak táto služba je platená.

Pre fanúšikov, ktorí preferujú online sledovanie, je dostupné online vysielanie na stránkach RTVS.sk a ČT Sport. Eurosport ponúka online prenosy cez svoju platenú službu.

Letné olympijské hry 2024 si môžete vychutnať aj naživo na svojich mobilných zariadeniach. Aplikácie RTVS a ČT Sport vám umožnia sledovať živé prenosy a archívy relácií. Eurosport má taktiež vlastnú mobilnú aplikáciu, dostupnú pre predplatiteľov.

Nezazmeškajte túto jedinečnú príležitosť a sledujte najväčšiu športovú udalosť roka!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy