Zdravie

S poruchou erekcie sa môžete obrátiť aj na urológa

Porucha erekcie patrí k problémom, ktorých riešenie môže byť jednoduché, ale nie každý sa odváži vyhľadať pomoc. Dlhodobé problémy však treba riešiť, kým neprerastú do podstatne väčších ťažkostí.

Kedy nastávajú problémy s erekciou

Problémy s erekciou sú často spájané s vyšším vekom. Lenže toto už dávno neplatí, a čoraz viac mladých mužov trápi tento problém. Porucha erekcie môže byť príčinou stresu, únavy, nadmerného užívania alkoholu či fajčenia, ale aj vážnych ochorení.

Nesprávny životný štýl je pomerne častou príčinou problémov s erekciou, takže aj šport a vyvážená strava môžu byť súčasťou riešenia. Ak sa problém objavuje sporadicky, môže ísť iba o nervozitu či únavu. Pri dlhodobých alebo často sa opakujúcich problémoch je už vhodné vyhľadať lekára. Zanedbaná by nemala byť ani preventívna urologická prehliadka.

Ako riešiť problémy s erekciou?

Aby sa problém mohol efektívne riešiť, treba najskôr poznať jeho príčinu. Stres, nervozitu či zmenu životného štýlu môžete zvládnuť aj samy. Pokiaľ má však problém s erekciou zdravotnú príčinu, bez lekárskej pomoci sa nezaobídete. Zachytiť zdravotné problémy nielen s erekciou môže preventívna urologická prehliadka.

Mnohokrát muži siahajú aj po výživových doplnkoch na podporu erekcie, ktoré môžu pomôcť, avšak dajte pozor, aby išlo o registrované produkty. Určite je vhodné konzultovať ich užívanie s lekárom.

Čo ak je problém v hlave?

Dlhodobý stres alebo obava s neuspokojenia partnerky môžu viesť niekedy aj k častejším problémom. Stres nemá negatívny vplyv iba na váš sexuálny život, ale všeobecne na zdravotný stav. Mali by ste preto nájsť spôsob, ako stres odbúrať a pokiaľ vás trápia obavy, mali by ste sa o tom porozprávať so svojou partnerkou. Otvorený rozhovor dokáže vyriešiť aj tento problém, pričom spoločnými silami môžete nájsť správne riešenie.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy