Zdravie

Ako zmierniť prejavy predmenštruačného syndrómu?

Bolesti hlavy, kŕče v bruchu či časté zmeny nálad. To všetko sú prejavy predmenštruačného syndrómu, ktorý trápi čoraz viac žien. Obvykle začína 1 – 2 týždne pred menštruáciou, no my vieme, ako jeho nepríjemné prejavy efektívne zmierniť.

U každej ženy sa môže PMS, teda predmenštruačný syndróm vyskytnúť iným spôsobom. U niektorých sa vyskytuje vo vyššej miere, iné ženy ho zase nemusia ani pocítiť. Všetko to závisí od organizmu, metabolizmu a nastavenia. Prvýkrát sa zvykne objaviť v 20 – roku života a ženy trápi zvyčajne až do samotnej menopauzy. Dôvodom sú pravdepodobne hormonálne výkyvy či zmeny, ktorými žena počas jednotlivých fáz prechádza. Aj napriek tomu, že prejavy predmenštruačného syndrómu vedia byť poriadne nepríjemné, my dnes vieme, ako ich efektívne zmierniť.

Teplé obklady

Mnohým ženám na predmenštruačný syndróm pomáhajú teplé obklady. Je totiž známe aj štatisticky, že teplo dokáže uľaviť od nepríjemných prejavov v oblasti podbruška. Ideálnym riešením je v tomto prípade termofor, no ak ho zrovna nemáte po ruke, môžete použiť aj efektívnu alternatívu v podobe fľaše naplnenej teplou vodou. Tú si prikladajte na bolestivé miesto. Po niekoľkých minútach by malo dôjsť k únave.

Vyživte svoje telo aj zvnútra

Určite je dôležité to, čo prijímate. Preto sa zamerajte aj na výživové doplnky. Výborným riešením je doplnok stravy Brusinky, ktorý podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, má antioxidačné účinky a uľavuje pri predmenštruačnom syndróme a menopauze. Ide o prírodný extrakt z brusníc, ktorý je od výrobcu Naturvita.

Týmto potravinám sa vyhýbajte

Niektoré potraviny bolesť zhoršujú. Preto by ste sa mali potravinám, ako je rafinovaný cukor, kofeín, alkohol alebo spracovaným potravinám, radšej vyhýbať. Uprednostnite radšej zdravé potraviny plné živín, ako je ovocie, zelenina, prípadne zdravé ryby, strukoviny a bielkoviny. Určite sa zamerajte na dostatok hydratácie, ktorá je pre vaše telo priam kľúčová.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy