Móda a štýl

Rastlinné oleje pomáhajú so starostlivosťou o vlasy – skúste ricínový

Dať si na vlasy olej? Pre mnohé z nás je to dosť nepredstaviteľná predstava. Kto bojuje s mastnými vlasmi, ten si myslí, že táto starostlivosť je pre niekoho iného. Opak je ale pravdou. Správne používaný olej vlasy nemastí. Pre použitie do vlasov sa hodí viac olejov, ale ricínový je doslova učinený zázrak.

Poznáte ricínový olej?

Možná ste už o ňom počuli, ale len ťažko si ho v mysli spojíte s konkrétnou rastlinou. Ricínovník, z ktorého semien sa lisuje, nepatrí u nás zrovna medzi notoricky známu rastlinu. Olej sa chová takmer ako vosk a okrem úžasných účinkov na vlasy poskytuje starostlivosť aj o bradu a fúzy, pomáha na pleť, strie a stará sa o nechty.

Vďaka ricínovému oleju zabránite štiepeniu končekov

Rozštiepené konce vlasov dávajú našej hrive nezdravý vzhľad. Spôsobujú špatné rozčesávanie a zvyšujú potrebu strihania vlasov. Nech už je príčinou štiepiacich sa končekov čokoľvek, ricínový olej, ktorý do nich vtierame, štiepeniu zabráni.

Ricínový olej tiež funguje ako účinný prostriedok proti vypadávaniu vlasov. V tomto prípade ho musíte votrieť až do pokožky a túto procedúru opakovať aspoň dvakrát v týždni. Použiť ricínový olej na rast vlasov je taktiež veľmi dobrý nápad.

Vďaka oleju z ricínovníku odstránite z pokožky hlavy aj odumretú pokožku. Či už ide o lupiny, alebo dôsledok seboroickej dermatitídy, ktoré je najčastejšou u bábätiek.

Ako ricínový olej aplikovať?

Aplikácia je rovnaká pre akékoľvek rastlinné oleje. Olej sa vtiera do vlasov a pokožky podľa potreby. Pre rast, proti vypadávajú a proti lupinám do pokožky. Proti štiepeniu končekov do nich. Takto je olej potrebné nechať pôsobiť od 30 minút až do 2 hodín. Prípadne pod igelitom a ručníkom celú noc. Potom je treba olej dôkladne vymyť. Šampón budete musieť použiť opakovane. Možná až trikrát. Následne použite kondicionér a bežne používaný styling.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy