Móda a štýl

Pre správny opasok na vaše džínsy už nemusíte na kraj sveta

Džínsy kraľujú v dámskom aj pánskom šatníku. Napriek tomu, že pôvodne to bolo len oblečenie pre pracovníkov, dnes ich nosí takmer každý – od študentov až po pracovníkov v kanceláriách. A aby ste do tohto individuálneho obrazu pridali aj trochu štýlu, môžete doplniť klasické džínsy správnym opaskom. Poradíme vám s jeho výberom.

Vlastnosti a funkcie tohto príslušenstva

Kvalitný opasok nie je len ozdobou na šaty, ale aj spôsobom, ako urobiť nosenie nohavíc pohodlnejším. Vďaka nemu si môžete byť istí, že vám nespadnú ani pri aktívnom pohybe alebo behu. Opasok určite využijete, ak ste o niečo chudší a dostupná kolekcia módy je len v konfekčných veľkostiach. Nezabudnite si ale pri jeho kúpe všímať pevnosť a typ materiálu, o ktorých si niečo povieme.

Dokonalý doplnok moderného odevu

Okrem praktických výhod je nosenie pánskeho koženého opasku aj estetickou záležitosťou. K dnešnému dňu si vďaka rôznym modelom so zaujímavými prackami môžete s ním oživiť každý jeden outfit. Jednofarebný model na každodenné nosenie sa ale hodí ku každému oblečeniu.

Materiál rozhodne o využití

Pri výbere kvalitného opasku treba v prvom rade venovať pozornosť tomu, z akého materiálu je vyrobený. Najlepšou voľbou je opasok z pravej kože. Takáto vec vám bude slúžiť niekoľko rokov, takže vysoká cena sa určite vyplatí. S univerzálnym prevedením ho využijete takmer všade a na každej jednej príležitosti.

Pozor na veľkosť

Široké opasky nie sú vhodné pre tých, ktorí sú viac objemnejší. Nezabudnite, že čím širší je opasok a čím väčšia je spona, tým väčšie je zameranie na brucho. Preto, ak sa tomu chcete vyhnúť, je lepšie zvoliť úzky úhľadný pásik. Štandardná šírka je 5 cm. Tak si pokojne vyberte a vytvárajte pri jeho nosení tie najzaujímavejšie kombinácie.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy