Móda a štýl

Pre maximálne pohodlie nôh a príjemnú chôdzu

Takmer v každom športovom obchode si nájdete a môžete vybrať zo širokej škály tenisiek. Líšia sa podľa výrobcu, ceny, farby a tiež funkčnosti. Ale ako si vybrať tie najlepšie, keď pominieme obľúbenú značku? Z tohto pohľadu sa kupujúci často potom ocitá v situácii, kedy si s výberom zas až tak dobre poradiť nevie. Predsa len ide o zdravie našej nohy a pohodlnú chôdzu, takže sa neoplatí nič podceňovať.

Na získanie skutočne kvalitnej športovej obuvi je preto potrebné sa na takýto nákup riadne pripraviť a preštudovať si všetky základné kritériá správnej voľby.

Funkcie základného výberu

Tenisky nie sú vychádzkové topánky, ktoré si môžete vybrať a zameriavať sa pritom len na parameter dizajnu. Dobré pánske tenisky by mali nohu a členok pevne fixovať, aby odolali pri chôdzi veľkému zaťaženiu a noha sa v nich cítila pohodlne.

Ak si chcete vybrať naozaj pohodlné dámske tenisky, robte to radšej vo večerných hodinách. Nie preto, že máte po práci viac voľného času a môžete si všetko dôkladne preštudovať, ale preto, lebo noha sa večer prirodzene zväčšuje (z denného zaťaženia). Je dobré si vybrať tenisky, ktoré budú možno ráno trochu voľnejšie, než tie, ktoré by vám večer mali spôsobiť nepohodlie a diskomfort.

Vizuálna kontrola

Je lepšie, ak ide o špecializovaný obchod so športovými potrebami, pretože pravdepodobnosť nákupu kvalitných topánok a získanie kvalifikovaného poradenstva je tu oveľa vyššie, a platí to aj v prípade e-shopov. Ak niečo podobné nájdete a vyberiete si svojho favorita, je povinná vizuálna kontrola a posúdenie modelu. Všímajte si, či je pár tenisiek:

  • na šnurovanie?
  • lepený alebo viac prešívaný?
  • aký je zápach materiálu?
  • Všímajte si veľkosť a krajinu výroby?
  • a iné, pre vás dôležité parametre.

Existuje na to aj nálepka s informáciami o materiáloch, z ktorých sú vyrobené vonkajšie, vnútorné časti a podrážka!

Ak sú všetky tieto otázky zodpovedané kladne, model môže byť študovaný ďalej a testovaný priamo na nohe a v obchode. Ak je ale aj potom čo i len jedna z otázok diskutabilná a nemáte na ňu jasnú odpoveď, mali by ste si kúpu dobre premyslieť.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy