Zdravie

Porucha erekcie ako zabijak vzťahu: Ako ju poraziť?

Všetko je prepojené. Keď to klape v posteli, väčšinou si partneri rozumejú aj v ostatných oblastiach spoločného života. Logicky to platí aj naopak. Lenže čo si počať v momente, keď mužov pracovný nástroj začne štrajkovať? Poruchy erekcie nie sú výnimočné ani u veľmi mladých ľudí. U mužov vo veku od 21 rokov sa s erektilnou dysfunkciou potýka rovných desať percent. Veková skupina od 35 do 60 rokov je na tom podstatne horšie… Aké faktory erekciu ovplyvňujú a ako problémy efektívne riešiť? O tom sa dočítate v tomto článku!

Fajčenie a nezdravá strava

S pribúdajúcimi rokmi pribúdajú aj rôzne zdravotné problémy, ktoré sa môžu prejaviť aj v intímnej oblasti. „Kvalita“ erekcie súvisí so stavom nervového a kardiovaskulárneho systému. Ťažkostiam s erekciou možno predísť zmenou nezdravého životného štýlu. K najčastejším príčinám patrí fajčenie a strava s vysokým obsahom živočíšnych tukov – oboje spôsobuje uvoľňovanie voľných radikálov a má vplyv na tvorbu mastných cholesterolových ložísk. Postupom času sa nános zvyšuje, zužujú sa cievy a obmedzuje prítok krvi.

Jedzte zdravo a cvičte

Ak chcete vyššie uvedeným problémom predísť, začnite konzumovať viac ovocia a zeleniny. Vyšší príjem antioxidantov významne zlepší krvný obeh a tým aj kvalitu erekcie. K ďalším prospešným aktivitám patrí cvičenie, dostatok pohybu a snaha o schudnutie nadbytočných kíl. Výsledky mnohých výskumov jasne dokazujú, že ľudia s nadváhou trpia poruchou erekcie oveľa častejšie ako ostatní.

Erektilná dysfunkcia sa samozrejme riešiť aj inak. Veľa ľudí nedá dopustiť na rôzne doplnky stravy, niektorí zase na ženšen, ktorý údajne otvára tepny do mužských orgánov. Aspoň to tvrdí kórejskí výskumníci.

Na trhu sú aj prípravky ako Kamagra (generikum Viagry) – pre niekoho tá najlepšia podpora erekcie. Ak sa rozhodnete práve pre toto riešenie, dôkladne sa oboznámte s rizikami užívania a radšej všetko konzultujte s lekárom.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy