Zdravie

Padajú vám vlasy? Poznáme dôvody!

Vlasy sú našou vizitkou. Niet sa preto čomu čudovať, že v prípade ich nadmerného vypadávania začneme panikáriť. O krásu svojej hrivy sa starajú nielen ženy, ale prekvapivo aj muži. Hoci je padanie vlasov prirodzeným procesom, občas situácia dospeje do takej fázy, kedy nám vlasy vypadávajú vo veľkom množstve a táto situácia nás logicky znepokojí. Ak aj vy na svojom hrebeni poslednou dobou považujete za viac vypadaných vlasov než zvyčajne, potom je náš dnešný článok určený práve vám. Zamerali sme sa v ňom najčastejšie dôvody padanie vlasov.

Dôvod prvý: nadmerná miera stresu

Stres je bohužiaľ neoddeliteľnou súčasťou nášho života a len málokto môže úprimne povedať, že nikdy nebol v strese alebo nervózny. Stres má ale negatívny vplyv nielen na vzhľad našej pleti, ale môže zapríčiniť aj nadmerné vypadávanie vlasov. Skúste sa teda zamyslieť nad tým, či ste sa v poslednej dobe nevystavili silnému a dlhodobému stresu. Hoci vieme, že sa stresu nedá vyhnúť úplne, môžete sa aspoň pokúsiť brať veci s nadhľadom.

Dôvod druhý: zmena či vysadení hormonálnej antikoncepcie

Vypadávanie vlasov u žien môže zapríčiniť zmena či úplné vysadenie hormonálnej antikoncepcie, ktorú užívajú proti nechcenému otehotneniu. Ak sa rozhodnete zmeniť antikoncepciu, dôjde vo vašom tele k zmene hormonálnej hladiny a to môže spôsobiť, že vám vlasy začnú viac padať. V tomto prípade sa našťastie ide len o dočasný stav. Akonáhle sa hladina hormónu vráti do normálu, prestanú vám vlasy padať.

Dôvod tretí: malý príjem bielkovín

Bielkoviny by mali byť neoddeliteľnou súčasťou našej stravy. Nie všetci ale venujú dostatok pozornosti tomu, aby sa dôležité proteíny v ich jedálničku objavili. Akonáhle ale vaše telo pocíti nedostatok bielkovín, odvďačí sa vám za túto skutočnosť okrem iného aj padaním vlasov.

Dôvod štvrtý: zlá či nadmerná starostlivosť

Verte alebo nie, ale vlasy vám môžu padať aj vďaka vašej starostlivosti. Tento problém môže napríklad spôsobiť vysúšanie vlasov horúcim vzduchom, ich servis, ktoré podstupuje väčšina žien. Ďalším dôvodom môže byť aj nadmerná starostlivosť a nesprávna voľba kozmetických prípravkov.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy