Zdravie

Ako sa chudne s delenou stravou?

Tiež sa vám nepodarilo schudnúť do plaviek a miesto pri vode teraz trávite voľné popoludnie pri televízii? Nezúfajte, nie je všetkým dňom koniec a nie je jediný dôvod proces chudnutia naďalej odkladať. Chudnúť by sa totiž malo kvôli sebe a nie svojmu okoliu. Nezabúdajte, že nadváha komplikuje nielen výber oblečenia, ale predovšetkým zdravie. Ak chcete predísť vážnym zdravotným komplikáciám (nemusí sa prejaviť teraz, ale počkajte za pár rokov …) a zároveň si neodopiera to, čo máte rady, mohla by sa vám páčiť diéta v podobe delenej stravy. Jedná sa o populárnou formu redukčnej diéty, ktorá spočíva v delení jedálničku v závislosti na jeho zloženie.

Zložky, ktoré organizmus nevyhnutne potrebuje

Diéta v podobe delenej stravy rozhodne nepatrí medzi drastické diéty, ktoré nášmu organizmu skôr uškodí, ako pomôžu. Proces chudnutia je podporovaný tým, že skonzumované strava neobsahuje všetky zložky, ale je rozložená na chody s obsahom škrobu, bielkovín a kyslého ovocia. Delená strava pomáha k detoxikácii organizmu a dlhodobo v ňom zachová rovnováhu. Aby bola diéta skutočne efektívne, mal by váš jedálniček obsahovať:

    • zásadité jedlo
    • ovocie a zeleninu
    • jedlo s obsahom škrobu
    • jedlo s obsahom sacharidov
    • jedlo s obsahom bielkovín

Priebeh diéty s delenou stravou

Zeleninu, ovocie a šaláty môžete konzumovať so všetkými chody. Tieto zásadité potraviny sú najdôležitejšou zložkou celej diéty a naopak by ste sa mali vyvarovať konzumácii rafinovaných a priemyselne spracovaných potravín. Čo sa týka bielkovín, škrobov a tukov, odborníci ich odporúčajú jesť len v malom množstve a to v časovom odstupe cca 4 až 4,5 hodiny. Raz týždenne je vhodné vykonať detoxikáciu a konzumovať len zeleninu a ovocie (ideálne je víkend – od piatkového večera až do sobotňajšieho popoludnia). Diéta sa nezlučuje s fajčením, nadmerným psychickým stresom a negatívnym myslením.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy