Móda a štýl

Outdoorové hodinky nie sú len na šport. Ako ich vybrať?

Pri kúpe hodiniek sa zamerajte na ich funkcie, vzhľad a materiál. Outdoorové hodinky môžete okrem športu, trekov, behanie či plávanie nosiť na plesy, do opery alebo na firemné schôdzku s hnuteľnými klientmi. K čomu slúži outdoorové hodinky, a na čo sa pri výbere zamerať, sa pozrieme nižšie v článku.

Určte základné potrebné funkcie

Pred kúpou hodiniek zistite, ako funkcie využijete pri outdoorovej aktivite. Vopred je jasné, že nikdy neviete, na čo sa vám bude daná vychytávka hodiť. Pred samotným výberom môžete zúžiť požiadavky na niekoľko základných funkcií, ktoré hodinky mať musí, a ďalšie môžete brať ako niečo navyše. Medzi najcennejšie vymoženosti patrí meranie vonkajšej teploty, alarm a digitálny kompas. Horolezci si zamilujú hodinky so zabudovaným výškomerom a senzorom pre meranie barometrického tlaku.

Rad modelov je vodotesných a môžete s nimi plávať, avšak pre potápanie sa nehodí. Vyberajte podľa športového zamerania (hodinky na behanie, potápanie, horolezecké). Hodinky na behanie majú blízko ku sporttesterům a potápačské hodinky disponujú vysokou vodeodolnosťou. U priemerných outdoorových hodiniek obe vyššie uvedené vlastnosti pravdepodobne nenájdete.

S cenou pohýbe materiál a dizajn

Pred samotným výberom si určte cenový strop a to, ako by mali hodinky vyzerať. Vzhľad outdoorových hodiniek je rovnako dôležitý ako ich funkcie. Pred nákupom si rozmyslite, či budete hodinky využívať iba pre outdoorové aktivity alebo ich budete potrebovať na formálnejšie udalosti.

Podľa voľby funkcií, materiálu a dizajnu sa odvíja aj cena hodiniek. Medzi drahšie, ale odolnejšie, patrí remienok vyrobený z titánu alebo ocele. Luxusnejšie typy hodiniek dopĺňa solárne dobíjanie či riadenie rádiom. Rad outdoorových hodiniek využijete na behanie, plávanie aj cyklistiku. Vybrané produkty majú zabudované Bluetooth a môžu komunikovať s chytrým telefónom. U tých lepších nesmie chýbať GPS, intervalový merač, krokomer, meraná spotreba kalórií a prepojenie s hrudným pásom.

Po akých hodinkách siahnuť?

Ak máte stanovený cenový strop, základné funkcie, približný vzhľad a materiály, vrhnite sa do výberu. Medzi krásne dámske outdoorové hodinky s mnohými funkciami patrí produkty od spoločnosti Suunto. Vyberiete si zo širokej palety vkusných hodiniek, ktoré sa hodia aj do spoločnosti, napriek tomu je využijete na behanie a lezenie po skalách. Typický športový vzhľad nájdete u hodiniek z radu Casio, ktoré patria k vysoko kvalitným produktom a zákazníkovi ponúka dobrý pomer ceny a kvality. Obe spoločnosti predávajú podarené hodinky aj v pánskej variante.

Pred nákupom si hodinky poriadne vyskúšajte, či vám sedí na ruke a či vám vyhovuje ich ovládanie.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy