Móda a štýl

Tetovanie je natrvalo. Dobre si to rozmyslite

Fenomén v podobe tetovania je stále obľúbenejšie a svojich priaznivcov si našiel u mužov i žien všetkých vekových kategórií. Kým niekto na tento trend pozerá ako na jeden zo spôsobov umenia a vyjadrenia svojho štýlu či vkusu, iní ho považujú za niečo úplne zbytočného a tetovanie berú za alternatívu vedomého sebapoškodzovania. Ak uvažujete o tetovanie, premýšľate nad vhodným motívom či miestom, kam si túto trvalú ozdobu necháte vytetovať, potom si ešte pred definitívnym rozhodnutím prečítajte dnešný článok. Kto vie – možno na jeho konci zistíte, že o tetovanie v skutočnosti vôbec nestojíte!

1. Tetovanie sa nezbavíte

Samozrejme – hoci existujú isté metódy, ktorými sa dá tetovanie zbaviť, jedná sa o ozdobu na celý život. Mnoho ľudí, ktorí sa rozhodli odstránenie tetovania podstúpiť, popisujú tento proces za oveľa bolestivejšie, než samotné tetovanie. Navyše dodávajú, že nabudúce už by si kérku radšej nechali, než by si ju nechali z tela zmazať. Preto si dobre ujasnite, či budete chcieť so svojou voľbou tetovanie žiť aj za niekoľko rokov.

2. Starosť o tetovanie nekončí odchodom zo štúdia

Väčšina ľudí si myslí, že sa nechajú potetovať a tým to pre nich končí. Pravda je ale taká, že starosť a správna starostlivosť o nové tetovanie rozhodne nekončí vašim odchodom z tetovacieho štúdia. Zvlášť v prvých dňoch sa budete musieť o novú ozdobu starať, takisto sa budete musieť vzdať alkoholu a v letných mesiacoch aj opaľovanie.

3. Tetovanie nelechtá

Hoci aplikácia tetovanie nie je bezbolestná, rozhodne sa nejedná o takú bolesť, ktorá by sa nedala vydržať. Aj napriek tomu vás ale na túto skutočnosť musíme upozorniť, pretože mnoho ľudí už prvý vpich ihly nemilo prekvapí. A verte, že vzdať sa v polovici Kerk nie je to najlepšie riešenie. Naviac je potrebné si uvedomiť, že sa aplikuje ihlou – tu by mali spozornieť predovšetkým tí, ktorí majú z ihiel strach.

4. Voľba salónu

Keď už sa rozhodnete pre tetovanie, nechajte si ho urobiť len v preverenom tetovacom štúdiu. Nebojte sa opýtať kamarátov a známych na ich dobré a prípadne i zlé skúsenosti. Nie všade sa totiž stretnete s výsledkom, ktorý očakávate – a teraz nemáme na mysli len šikovnosť daného tatéra, ale aj dostatočnú hygienu.

Tags

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy