Móda a štýl

Odev, ktorý môže zlepšiť váš výkon pri cvičení a formovaní postavy

Radi behávate, skáčete a robíte gymnastiku, no niečo vám v dobrom a pohodlnom výkone stále bráni? Možno ste zabudli, že k dokonalému cvičeniu patrí aj správny outfit. Zistite, čo vám chýba vo vašom športovom šatníku a možno vaše ciele dosiahnete oveľa jednoduchšie.

V dnešnej dobe už takmer nikoho nevidíme cvičiť vo svojom starom, obnosenom tričku. Móda získala v športe vysoké postavenie. Zlé jazyky hovoria, že šport už nie je prioritou a z posilňovne sa stáva predvádzacie mólo. Je ale trestuhodné cítiť sa pri cvičení krásne? Nie, pretože to nesmierne motivuje a nakoniec aj pomáha pri cvičení.

Poďte sa spolu s nami o tom presvedčiť.

Základom sú kvalitné pánske tepláky

Každý, kto efektívne cvičí, sa aj potí – tomu sa jednoducho vyhnúť nedá. Problémom je, ak si vyberiete na vykonávanie rôznych fyzických aktivít odev, ktorý nie je priedušný a medzi pokožkou a látkou sa potom vzniknuté teplo hromadí.

Naopak, aby ste sa cítili dobre a príjemne, je dôležité, aby toto vaše oblečenie vedelo absorbovať vlhkosť spôsobenú potením a vedelo ju odviesť von. Presne ako pohodlné a pritom kvalitné pánske tepláky, v ktorých môžete ísť pokojne aj na prechádzku do mesta.

Na tento účel je vhodná látka s obsahom bavlny a viskózy, pretože je ľahká a vhodná aj na náročnejšie športy.

Všetko, čo si vyžaduje väčšiu fyzickú námahu, by ste mali robiť v priedušnom oblečení z polyesteru, polyamidu, akrylu alebo polypropylénu.

Bez pohodlného trička sa nezaobídete

Mnohí si myslia, že špeciálne bežecké ponožky sú zbytočný luxus a na šport ich nepotrebujete. Len čo ich ale vyskúšate v praxi, veľmi rýchlo zistíte, že ste zbytočne dlho s kúpou otáľali.

Bežecké ponožky tlmia trecie plochy a zabraňujú nepríjemným pľuzgierom. Aj topánky, v ktorých ste sa nikdy predtým necítili dobre, preto teraz sedia ako uliate. Samozrejme, bežecké ponožky nie sú vhodné len na beh, ale aj na vysokointenzívne športy pri ktorých určite oceníte aj pohodlné tričká.

Ak si vyberiete tie najlepšie kúsky, budú vám robiť spoločnosť nielen pri cvičení, ale aj na nákupoch či randení.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy