Zdravie

Nie ste leniví, možno vás len trápi nedostatok železa

Nie ste leniví, možno vás len trápi nedostatok železa

Železo je prvok, ktorý sa nachádza aj tam, kde by ho laici nečakali – v ľudskom tele. Celkom ho naše telo obsahuje zhruba toľko, koľko ho nájdeme v jednom klinci. Keď máme železa nedostatok, prejaví sa na fungovaní nášho mozgu, svalov aj vzhľade kože a slizníc. Ako to riešiť?

Nedostatok železa je síce problémom oboch pohlaví, viac ale trápi ženy. Prichádzajú oň stratou krvi pri menštruácii, zvýšenú potrebu železa majú v tehotenstve a pri dojčení. Preto by si mali hladinu železa ženy kontrovať. Dnes je to možné aj pomocou testov, ktoré sa predávajú v lekárni. Ak však poznáme príznaky nedostatku železa, rýchle svoj problém identifikujeme aj bez testu a môžeme ho riešiť vhodným výživovým doplnkom. Takým je Železo plus od českej firmy Naturvita, ktorý k nám dováža Happy Trade.

Ako poznáme, že máme nedostatok železa?

Ako prvý sa ozve náš mozog. Sme unavení, ospalí aj behom dňa či skoro večer, trpíme apatiou a nezáujmom o bežné veci. Unavené sú aj naše svaly. Pociťujeme to už pri tej najmenšej aktivite, či dokonca v pasívnom stave. Naše sliznice sú bez farby, rovnako ako je bledá naša koža. Môžeme trpieť zimomravosťou. Avšak nedostatok železa sa prejaví aj a na kvalite našich vlasov.

TIP: Skúste na krásne vlasy nielen Železo plus, ale aj Biosil.

Nedostatkom železa trpia tiež vegetariáni a vegani

Na železo sú bohaté predovšetkým vnútornosti a červené mäso. Ak ich nekonzumujeme, pravdepodobne budeme trpieť nedostatkom železa. V rastlinnej strave môžeme siahnuť po fazuli, šošovici, orieškoch a mandliach, slivkách a marhuliach. Ale stačiť to nemusí. Prísun železa a jeho vstrebávanie umocníme tiež súčasným prijímaním vitamínu C.

Vyhnite sa anémii

Anémia, taktiež chudokrvnosť, je dôsledok nedostatku železa v krvi. Dostatočne sa nám neokysličuje krv, čo sa prejaví v tkanivách, ktoré kyslík potrebujú najviac. Sú to mozog, svaly, koža a sliznice. Kúpte si kvalitný výživový doplnok s obsahom železa. Železo plus od Naturvita predáva online lekáreň Greenlike.sk.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy