Zdravie

Ako si udržať zdravé cievy? Toto sú naše odporúčania!

Zdravie ciev je z mnohých hľadísk mimoriadne dôležité. Prečo je dôležité udržanie zdravých ciev? Je to najmä z toho dôvodu, že cievy sú dôležité na prenos krvi a živín priamo tkaniva a orgánov.

V prvom rade by ste sa mali zamerať na stravu. Je dôležité, aby ste konzumovali predovšetkým potraviny, ktoré obsahujú dostatok vlákniny. Medzi takéto potraviny radíme napríklad ovocie, zeleninu, strukoviny či celozrnné obilniny. Prečo je dôležitá vláknina? Opodstatnenie je jednoduché. Je to totiž najmä z toho dôvodu, že napomáha pri udržiavaní zdravého krvného tlaku a tiež aj vyrovnáva hladinu cholesterolu v krvi.

Pravidelne sa hýbte

Aj pravidelná fyzická aktivita vám môže pomôcť pri udržaní zdravého krvného tlaku a ciev. Odporúča sa preto, aby ste sa pravidelne hýbali, pretože práve pohyb dokáže podporiť správnu cirkuláciu krvi. Napríklad, denne by ste sa mali ísť minimálne prejsť do prírody.

Pravidelné prehliadky

Pre zdravie vašich ciev by ste mali absolvovať pravidelné prehliadky u lekára. Ak sa totiž vyskytne nejaký problém, môžete navštíviť špecialistu. Cievam sa venuje angiologická ambulancia, ktorá sa nachádza na viacerých mestách v rámci Slovenskej republiky. V tejto ambulancii vám vykoná špecialista odborné vyšetrenie, ktoré sa bude zameriavať na zdravie vašich ciev.

Pozor na fajčenie a alkohol

Ako sami dobre viete, fajčenie a alkohol zdraviu rozhodne neprospieva. Ide o zlozvyky, ktorých by ste sa mali ideálne čím skôr zbaviť. Fajčenie totiž poškodzuje cievy a tiež aj zvyšuje riziko vzniku ochorení srdca a ciev. Na druhej strane, pokiaľ pijete alkohol s mierou, nemusí vám ublížiť, no mali by ste za každých okolností jeho konzumáciu obmedziť.

Taktiež je dôležité aj vaše psychické nastavenie. Pokiaľ budete pravidelne relaxovať a meditovať, nestane sa vám, že by ste mali problém so svojím krvným tlakom a cievami.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy