Zdravie

Neutíchajúca únava a vyčerpanie? Vyskúšajte horčík

Zdá sa vám, že v poslednom čase ste akosi bez života? Napriek tomu, že spíte dlho, sa neustále cítite unavení? Problémom môže byť práve nedostatok horčíka!

Niekedy je až neuveriteľné, ako výrazne sa dokážu malé zmeny v ľudskom tele prejaviť navonok. Pekným príkladom je práve spomínaná únava spôsobená nedostatkom horčíka. Mnohí ľudia ani poriadne nevedia, že horčík je pre ľudské telo kriticky dôležitý. Vlastne, horčík je jedným z najdôležitejších minerálov ľudského tela a ovplyvňuje veľké množstvo vnútorných procesov. Problémom však je, že prijímanie horčíka z bežnej stravy je pomerne komplikované a dá sa len ťažko sledovať.

Práve preto je vhodné horčík prijímať aj v podobe doplnkov stravy. Pri nich si viete jednoducho kontrolovať, aké množstvo horčíka denne prijmete do tela. A uvidíte, že pri jeho pravidelnom príjme zrazu zmiznú mnohé problémy, ktoré ste dovtedy mali a ani ste len netušili, že ich môže spôsobovať práve nedostatok horčíka.

Psychická rovnováha a optimálna činnosť nervového systému

Docieliť psychickú rovnováhu by mal byť jeden z hlavných cieľov každého človeka. Naša psychická rovnováha je neustále ovplyvňovaná stresom, depresiami a každodenným zhonom, ktorému je vystavený prakticky každý z nás. Takto rozhodená psychika sa prejavuje nespavosťou, nervozitou, prípadne ďalšími vážnejšími psychickými problémami.

Práve horčík túto psychickú rovnováhu upravuje a napomáha vášmu mozgu relaxovať a efektívne bojovať so stresom. Zároveň upravuje aj činnosť nervového systému, budete sa zrazu cítiť oveľa pokojnejší, bude sa vám lepšie spať a podobne. No horčík má aj ďalšie využitie. Napríklad, prispieva k udržiavaniu správneho svalového napätia, napomáha k zdraviu zubov a kostí a zohráva dôležitú úlohu pri delení buniek.

A ktorý prípravok s obsahom horčíka sa oplatí najviac? Naším tipom je Horčík 200 mg, ktorý zoženiete za výhodnú akciovú cenu v e-shope Greenlike.sk. Tak neváhajte a doplňte si horčík aj vy!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy