Zdravie

Magnetoterapia ponúka efektívnu liečbu diabetu i karpálneho tunelu

Moderná metóda pulznej magnetoterapie Biomag je dnes uznávanou liečebnou metódou v kúpeľoch, liečebniach, ale aj v ambulanciách. Moderné prístroje dnes často obsluhujú sami pacienti. Úspešnosť magnetoterapie spočíva hlavne v jej dlhodobej pravidelnej aplikácii.

Magnetické pole, ktoré lieči

Čo je magnetoterapia? „Princíp tejto liečebnej metódy spočíva v pôsobení magnetického poľa so správnymi biotropnými parametrami frekvencie, intenzity, gradiente a tvare pulzov na ľudské telo.“ Takto magnetoterapiu popisuje spoločnosť FINEST Slovakia, ktorá šíri viac než len osvetu o účinkoch magnetoterapie, ale súčasne magnetoterapeutické prístroje Biomag ponúka.

Magnetoterapia sa vďaka FINEST Slovakia dostáva do domácností (prístroj Biomag Lumina Easy) i do rúk profesionálov v zdravotníctve, v domovoch dôchodcov, v kúpeľoch a rehabilitačných centrách, v nemocniciach aj v športových kluboch (prístroj Biomag Lumina Clinic). Svoje využitie však magnetoterapia nachádza aj vo veterinárnych ordináciách (prístroj Biomag Lumina VET).

Účinky magnetoterapie

Moderná a rehabilitačná medicína majú možnosť využívať protibolestivé a vazodilatačné (rozširovanie ciev) účinky magnetoterapie, ako aj účinky stimulujúce hojenie. Zatiaľ čo bolestivé stavy priaznivo ovplyvňujú nízke frekvencie, vysoké pôsobia hojivo a regeneračne. Vazodilatačnžý účinok potom majú stredné frekvencie.

V nadpise sme zmienili dve veľmi účinné možnosti aplikácie magnetoterapie. Ale možností uplatnenia je omnoho viacej? Napríklad pri artritíde kĺbov, bolestiach hlavy, bolestiach krčnej chrbtice, kŕčových žilách, regenerácii pečene, zápale prostaty (BHP), vysokom krvnom tlaku apod.

Využitie magnetoterapie pri cukrovke

Na diabetes je aplikovaná nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia predovšetkým ako pomocník na všetky sekundárne problémy, ktoré s cukrovkou prichádzajú. Pôsobí protidegeneratívne a zmenšuje výskyt závažných diabetických komplikácií, ako sú bercové vredy.

Využitie magnetoterapie pri liečbe karpálneho tunelu

Karpálny tunel sa prejavuje mravenčením, brnením, pálením až znecitlivením ruky. Bolesť môže byť až tak pálčivá, že nás budí v noci. Aplikácia 3D pulznej terapie Biomag dokáže znížiť bolesti, opuchy a zmierniť vyskytujúci sa zábal. Môže nám pomôcť vyhnúť sa operatívnemu riešeniu problému.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy