Super tipy

Návrat odrody, ktorá si vás získa svojou chuťou

Degustácia tohto vína začína intenzívnymi vôňami, ktoré vychádzajú zo skla (aj keď je víno ľadovo studené). Toto aromatické víno ponúka prvotriedne ovocie zo sadov, ako je nektárinka, marhuľa, medovo-krehké jablko a hruška. Okrem ovocia často cítite veci ako voštinovú, jazmínovú alebo vápennú kôru. Na svojej odrode má Rizling vysokú kyslosť, podobnú úrovni ph v limonáde.

Vďaka sladkosti a kyslosti Rizlingu je toto víno dokonalým doplnkom ku korenistému jedlu. Silné indické a ázijské korenie sú k nemu dokonalou kombináciou.

Živá osobnosť vína

Úžasná vec týkajúca sa vynikajúceho Rizlingu rýnskeho je, že je okamžite potešujúcim zážitkom aj pre nového vinára. Jemná a intenzívna chuť, svieža a šťavnatá, kvetinová a minerálna, osviežujúca a zložitá, priehľadná a hustá. Je to víno s jedinečným charakterom a živou osobnosťou. Odráža sa v ňom starobylý nádych muštovej odrody vínnej révy.

Oslava rozmanitosti

Rizling je jedným z mála vín, ktorého odroda hrozna dokáže ponúkať opojenie v celom rozsahu sladkosti, od úplne suchého až po mimoriadne sladké, alebo čokoľvek medzi tým, a stále si zachováva svoj charakteristický ovocný pôvod a jemnú štruktúru. Táto jedinečná schopnosť dáva Rizlingu štylistickú škálu, ktorá sa nedá porovnať so žiadnou inou odrodou.

Ak by ste mali chuť na skoršie odrody s príchuťou červeného bobuľového ovocia, ponúkame vám víno Primitovo. V Taliansku sa radí k 10 najpestovanejším odrodám a jedinečný pôžitok z jeho chute si môžete vychutnať aj vy.
Všetky vína do istej miery odrážajú svoj pôvod. Ale neporušená čistota vína Primitiva mu dáva transparentnosť, ktorá umožňuje, aby sa charakter pôdy, klímy a kultúry jeho vinohradníckej oblasti stal nenahraditeľným.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy