Cestovanie

Na čo by ste nemali zabudnúť pred dovolenkou? Tieto povinnosti si zariaďte!

Pravdepodobne poznáte ten pocit veľmi dobre. Plánujete si dovolenku a súčasťou toho je aj vybavovanie množstva povinností. Na tie by ste rozhodne nemali zabudnúť. Dôležité je, aby ste nevybavovali tieto záležitosti až na poslednú chvíľu, ale nechali si istý čas.

Áno, dovolenka je síce spájaná s relaxom, no vybavovanie záležitostí ešte pred samotnou dovolenkou je pomerne náročné. Mali by ste totiž myslieť na všetko dôležité a na nič nezabúdať. Našťastie, v súčasnej dobe existuje jedinečný portál, ktorý vám dokáže vrátiť istú čiastku z nákupu späť v podobe cashbacku. Ide o portál Plná Peňaženka a ten vám vráti až 25 % z celkového nákupu. To je rozhodne veľmi výhodné. Cez tento portál si totiž tiež môžete nakúpiť množstvo vecí, ktoré budete so sebou potrebovať na dovolenke.

Výhodnejšie letenky

Cez portál Plná Peňaženka si môžete zakúpiť aj výhodnejšie letenky. Na tie by ste rozhodne nemali zabúdať. Je ich totiž potrebné kupovať zároveň aj s ubytovaním. Aby ste si boli istí, v ktorom termíne na dovolenke je potrebné hľadať ubytovanie. Kúpu leteniek si určite nenechávajte na poslednú chvíľu. Možno si poviete, že neskôr ešte určite budú, no častokrát sa vypredajú aj v priebehu niekoľkých dní. Preto to určite nenechávajte na náhodu a letenky si zakúpte s dostatočným predstihom. Určite sa vám to vyplatí z mnohých hľadísk.

Nezabúdajte na ubytovanie

Samozrejme, medzi povinnosti, ktoré by ste si mali zariadiť pred dovolenkou patrí aj samotné ubytovanie. To si vyberajte na základe termínov vášho príletu a odletu. V súčasnej dobe si môžete ubytovanie vybaviť opäť cez portál Plná Peňaženka a ešte sa vám vráti aj istá čiastka späť. Rozhodne je to tak veľmi výhodné a tento portál by ste na nákup ubytovania mali využiť. Nezabúdajte opäť na to, že by ste si ho mali vybrať s dostatočným predstihom. Hlavne v letnej sezóne sa ubytovania veľmi rýchlo míňajú a preto to je potrebné riešiť skôr.

Platné cestovné doklady

Pred samotnou dovolenkou si nezabúdajte skontrolovať, či máte platné cestovné doklady. Ak letíte v rámci Európy, postačí vám platný občiansky preukaz, v prípade, že letíte do iných krajín, je potrebné vybaviť si cestovný pas. Pre deti do 15 rokov platí, že musia mať so sebou cestovný pas. Ten im neváhajte vybaviť vopred, pretože pred dovolenkami častokrát vybavenie cestovného pasu trvá veľmi dlho, najmä z toho dôvodu, že si ho zvyknú vybavovať všetci.

Zoberte si so sebou hotovosť

Určite by ste mali mať so sebou v peňaženke istú čiastku hotovosti. Nie vo všetkých podnikoch sa totiž bude dať platiť kartou. Prinajhoršom vám hotovosť ostane a nebudete tak musieť nikde platiť kartou. Vyberanie peňazí zo zahraničného bankomatu je totiž častokrát veľmi náročné a môže vás to stáť nemalé príplatky. Preto si so sebou radšej zoberte aspoň nevyhnutnú hotovosť.

Aj lieky sú dôležité

Samozrejme, so sebou by ste si mali zobrať aj malú lekárničku. Nezabúdajte na lieky proti bolesti hlavy, na tráviace ťažkosti či opuch. Nikdy neviete, čo vás na dovolenke postihne a preto mať so sebou aspoň základné lieky sa určite oplatí. Chýbať by vám nemali ani náplaste a lieky, ktoré musíte užívať každý deň. K nim si však pribaľte aj recept, pre prípad, že by ho od vás žiadali na letisku.

Cestovné poistenie

Do zahraničia sa vám určite oplatí aj cestovné poistenie. To je dôležité z viacerých dôvodov. V prípade, že by sa vám niečo stalo, nebudete si musieť hradiť celú zdravotnú starostlivosť. Cestovné poistenie je výhodné aj z toho dôvodu, že ho môžete použiť v prípade, keď bude napríklad lietadlo meškať alebo keď úplne zrušia jeho let.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy