Cestovanie

Vysoké Tatry ako ideálna letná destinácia? Toto by ste si nemali nechať ujsť!

Nechcete cestovať za dovolenkou ďaleko? V tom prípade máme pre vás skvelé riešenie! Dovolenku predsa môžete tráviť aj doma, na Slovensku. Ale kde je to správne miesto? Za jednu z najobľúbenejších destinácií sa považuje majestátne pohorie Slovenska – Vysoké Tatry.

Dovolenkovať na Slovensku sa skutočne oplatí. Máme tu predsa nádhernú prírodu, spektrum možností, čo robiť a ako využiť voľné slnečné dni. Vysoké Tatry patria medzi obľúbené dovolenkové destinácie mnohých ľudí, nie len miestnych. Prečo? V prvom rade ponúkajú jedinečné prírodné scenérie, čistý horský vzduch či pestrú ponuku aktivít pre každého. Od rodín s deťmi, cez skupiny priateľov až po seniorov. Jednoducho pre každého, kto má chuť dokonale si oddýchnuť a načerpať nové sily v srdci prírody. Ktoré miesta vo Vysokých Tatrách by ste mali určite vidieť? Toto sú naše odporúčania!

Štrbské pleso

Štrbské pleso – ideálne miesto pre milovníkov turistiky a vodných športov. Ide o malebné jazero, ktoré je obklopené horskými hrebeňmi a je perfektné pre pešie túry, ale aj na relax alebo plavbu na loďkách, priamo na Štrbskom plese. Na Štrbské pleso sa tiež môžete dopraviť aj tradičnou zubačkou, ktorá je pre toto miesto jednoducho charakteristická.

Hrebienok

Pokiaľ ste milovníkmi horskej turistiky a radi obdivujete výhľady na okolitú prírodu, v tom prípade je Hrebienok pre vás ako stvorený. Ide o obľúbené miesto na horské túry, ako sú napríklad vodopády Studeného potoka, ale aj mnohé štíty. Aj počas leta môžete na tomto mieste navštíviť obľúbený Ľadový dóm, v ktorom sa nachádzajú veľmi zaujímavé sochy.

Okrem atrakcií a krásnej prírody vás pravdepodobne poteší aj tradičná kuchyňa, ktorú môžete vyskúšať v miestnych reštauráciách alebo kolibách. Halušky, bryndzové pirohy či tradičný tatranský čaj. To všetko na vás čaká.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy