Cestovanie

Najbližšie destinácie, ktoré sú vhodné na dovolenku mimo sezóny?

Nestihli ste využiť končiace sa leto na absolvovanie dovolenky? Nie je pre vás rozpálená pláž a horúce slnko ideálnou predstavou na oddych? V tom prípade máme dobrý tip na destinácie, v ktorých si môžete užiť more a exotické raje v miernejších podmienkach aj v jeseni.

Poďme sa spoločne pozrieť na dôvody, prečo sú Mallorca a Sardínia na takýto relax ako stvorené?

​Výhody dovolenky mimo sezóny na Mallorce

Okrem skvelých teplôt takmer po celý rok, ponúka Mallorca turistom nádhernú krajinu, chutné jedlo a predovšetkým: fantastické pláže. Nádherný Baleársky ostrov leží v západnej časti Stredozemného mora a je vzdialený približne 170 kilometrov od pevniny Barcelony.

Hlavná sezóna na Mallorce je od mája do začiatku októbra. Slnko tu svieti až 10 hodín denne. Priemerná teplota v letných mesiacoch je 24 až 30°C.

S viac ako 300 slnečnými dňami sa však Mallorcu oplatí navštíviť aj mimo sezóny, kde sú teploty stále príjemne teplé. Keď na jeseň majitelia zatvoria prvé reštaurácie, počet turistov ubudne a teploty sa trochu ochladia, tých, čo majú radi trochu pokojnejšie podmienky na relax, to potom ťahá na tento ostrov ako magnet. Ak teda túžite po niečom podobnom, zarezervujte si včas termín príjemnej dovolenky na Mallorce.

Či už ide o plážovú alebo párty dovolenku, aktívny výlet alebo len oddych – Baleárske ostrovy sú veľmi rozmanité a ponúkajú príležitosti pre každého. Tak si to overte túto jeseň aj v praxi.

​Prečo si vybrať na relax Sardíniu?

Ostrov Sardínia je synonymom dlhých piesočnatých pláží, priezračnej vody, pekných rekreačných stredísk a talianskeho štýlu. Tento taliansky ostrov je ideálnym miestom pre vašu letnú dovolenku, no určte si vďaka optimálnym klimatickým podmienkam užijete v tomto prostredí dovolenku aj počas jesene. Dovolenka na Sardínii je aj v tomto období nádherná a plná nevšedných zážitkov a ponúk.

Sardínia je právom jednou z najobľúbenejších cestovateľských destinácií v Európe, pretože tu na vás čaká všetko, po čom vaše srdce túži. Od očarujúcich starých miest a typického talianskeho životného štýlu až po vzrušujúce horské masívy a množstvo kultúry.

Fantastické pláže, očarujúce mestá, športové aktivity, staroveká kultúra, kulinárske špeciality a pohodlné ubytovanie v hoteli je to, čo na vás na Sardínii čaká. Ak teda stále hľadáte tip na relax v exotike, tieto dve destinácie sú ideálnym a cenovo výhodným riešením, za ktorým nemusíte ďaleko cestovať.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy