Cestovanie

Vezmite si ďalekohľady a vyberte sa do prírody

Stres na nás môže spôsobiť rôznymi negatívnymi spôsobmi. Môžete sa cítiť úzkostne, smutne alebo bezmocne. To následne zvyšuje váš krvný tlak, srdcový rytmus a napätie svalov a potláča imunitný systém. Atmosféra prírodného prostredia ale dokáže účinky takéhoto stavu veľmi rýchlo zvrátiť.

Preto, ak vám to v poslednom čase moc nefunguje, trápite sa a stres vás ovplyvňuje, mali by ste si sa vybrať do prírody.

Výskumy ukazujú, že práve takéto prostredie môže zvýšiť alebo znížiť váš stres, čo zasa ovplyvňuje celé vaše telo. Zmení sa vaša nálada, ale aj fungovanie nervového, endokrinného a imunitného systému.

Príroda vás „vylieči“

Byť v prírode a pozorovať voľným okom alebo cez moderný ďalekohľad prírodné scenérie redukuje náš hnev, strach a stres a zvyšuje príjemné pocity. Vystavenie prírode nielenže spôsobí, že sa budeme cítiť emocionálne lepšie, ale tiež prispieva k našej fyzickej pohode, znižuje krvný tlak, srdcový rytmus, svalové napätie a produkciu stresových hormónov.

Príroda upokojuje

Okrem toho nám príroda pomáha vyrovnať sa s bolesťou. Prírodná scenéria nám umožňuje zabudnúť na všetky problémy a dostať náš vnútorný stav do rovnováhy. Už len vďaka pohľadu na stromy a prírodu lepšie znášame bolesť a pociťujeme menej negatívnych účinkov stresu.

Nielen dobrá termovízia, ale aj jednoduché signály tela nám môžu napovedať, že s niektorými časťami nášho interiéru to nie je až tak celkom v poriadku. Tráviť preto v dome alebo byte celý čas nebude mať na naše telo dobrý vplyv. Môžete to ale veľmi rýchlo zmeniť. Stačí niekoľko minút na prechádzku v parku alebo lese a už nie ste v strese.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy