Super tipy

Magnetický separátor uľahčuje prácu vo výrobe

Stretávate sa s pojmom magnetický separátor po prvý raz? Ide o zariadenie určené predovšetkým na priemyselné účely. Jeho úlohou je očistiť sypký tekutý materiál, ale aj iné zmesi, ktoré sa spracúvajú napríklad vo výrobe, od drobných magnetických častíc, aby boli vhodné na ďalšie opracovanie.

Kovové magnetické nečistoty môžu byť aj veľmi malé. Preto je dôležité, aby bol magnetický separátor naozaj účinný. Predsa len ide o finančne vyššiu investíciu. Magnetický separátor si záujemcovia vyberajú vždy na mieru – a to predovšetkým podľa potreby a tiež vzhľadom na to, akým smerom je orientovaná výroba.

Možno by ste sa čudovali, ale magnetický separátor môžete použiť napríklad aj pri výrobe čokolády.

Na čo nezabudnúť pri zakúpení produktu?

Ten najvhodnejší separátor magnetických častíc vám odporučí samotný výrobca, ktorý sa na predaj separátorov špecializuje. Okrem ceny je treba vziať do úvahy aj montáž a predovšetkým doplnkové opravy, servis a čistenie, ktorý si výrobok bude vyžadovať. Samozrejmosťou by mala byť montáž produktu, ktorú predajca zabezpečí.

Najmä vo výrobe si zakúpený servis vyžaduje čo najvyššiu kvalitu. K poškodeniu však predsa len môže dôjsť kedykoľvek. Preto sa uistite, že firma vám v prípade opravy poskytne napríklad náhradné diely, napríklad zabezpečí výmenu krycích trubíc.

Pri zakúpení produktu dbajte na správne parametre. Nekupujte zastaralý produkt. Magnetický separátor by mal vždy využívať svoju plnú prietokovú kapacitu. Veľkou výhodou je, ak má separátor kaskádovitý prietok, ktorý zabezpečuje, že bude efektívne pracovať so zmesou a rýchlo a spoľahlivo ju čistiť.

Bohatá ponuka a výber

Na trhu nájdete viacero magnetických separátorov, najčastejšie sa ponúkajú rotačné a doskové. Separátory sa odlišujú podľa toho, či sú určené na čistenie suchej alebo tekutej zmesi. A samozrejme, či majú byť použité na ručné alebo automatické čistenie. Dostupné sú napríklad aj magnetické testovacie tyče či dosky, ktoré sa využívajú pri pásovej výrobe.

V ponuke predajcov nájdete napríklad aj viacstupňový separátor určený na jemné čiastočky či paramagnetické minerály, ktoré sú bezúdržbové a ľahko sa inštalujú. Sú vhodné nielen v potravinárstve, farmaceutike a sklárstve ale aj v pri separácii elektrošrotu. Veľmi žiadaný je Eddy Current separátor, pomocou ktoréhosa separujú nemagnetické kovyod nekovových materiálov.

Nezabudnite, že výrobok si dnes vďaka bohatej ponuke môžete doslova napasovať na mieru. Predajcovia neponúkajú už len ťažké kovové, ale napríklad aj plastové modely so šraubovaním, ktoré môžu byť vystavené teplote do 100 stupňov Celzia.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy