Zdravie

Kokosový olej je skvelý pomocník. Prečo si ho zamilujete?

Využitie kokosového oleja je naozaj všestranné, nie je sa tak čomu diviť, že jeho popularita rastie nezastaviteľnou rýchlosťou. Svoje čestné miesto si nájde nielen v kuchyni – použiť sa dá aj v kozmetike alebo pri snahe zbaviť sa nechcených kíl. Ak o tomto univerzálnom pomocníkovi ešte neviete, potom je náš dnešný článok určený práve vám. Poďme si všestranný kokosový olej spoločne predstaviť a povedzme si, kde všade sa na neho môžeme spoľahnúť!

Tip prvý: na varenie je ideálny!

Milujete varenie a neustále tak skúšate niečo nové? Potom sa nebojte zapojiť do vášho kulinárskeho umenia aj kokosový olej! Ak sa olej lisuje za studena, obsahuje vitamíny A, C a E, čo je dobrá správa pre vaše zdravie. Využiť ho môžete napríklad pre vyprážanie, kedy objavíte jeho nezameniteľné čaro – kokosový olej sa nielen neprepaluje, ale navyše ani neprská! Samozrejme nesmieme zabudnúť spomenúť, že jedlo pripravené na kokosovom oleji je mnohonásobne zdravšie.

Tip druhý: pomáha s redukciou váhy!

Patríte k ľuďom, ktorí na svojom tele myslia, že nejaké to kilo navyše? Trápite sa pre faldíky na bruchu, väčší zadoček alebo silnejšie stehná? Potom nasaďte diétu, ktorej súčasťou bude práve kokosový olej. Prečo? Jeho výhodou je predovšetkým znižovanie chuťou do jedla, vďaka čomu sa nebudete prejedať. Okrem iného neobsahuje žiadny cholesterol a na rozdiel od iných tukov sa vo vašom tele vôbec neusadzuje. Na záver dodáme, že podporuje spaľovanie – a to už stojí za úvahu, nemyslíte?

Tip tretí: stará o vašu pokožku!

Pravidelne o seba staráte a pozornosť venujete aj svojej pokožke, ktorú mažete rôznorodými krémy, mliekami alebo oleji? Potom aj tu sa kokosový olej hlási o slovo! S kľudným srdcom ho totiž môžete používať namiesto telového mlieka alebo krému. Dobrou správou je, že sa krásne vstrebáva do pokožky a na rozdiel od iných olejov za sebou nezanecháva mastný film.

Tip štvrtý: balzam po holení na prírodnej báze!

Teraz by mali spozornieť predovšetkým muži. Hoci sa až do tejto chvíle zdalo, že kokosový olej slúži predovšetkým ženám, teraz vás presvedčíme o opaku. Neoddeliteľnou súčasťou života každého muža je holenie a následná starostlivosť o pokožku. Namiesto balzamu po holení, ktorý ste zvyknutí používať, môžete staviť na kokosový olej, ktorý je vhodnou voľbou zvlášť pre citlivú pokožku. Zabudnite na pupienky vzniknuté po holení!

Tip piaty: bielenie zubov prakticky zadarmo!

A teraz ruku na srdce: v akom stave sú vaše zuby? Teraz sa nepýtame, či máte v osmičkách kazy, zaujíma nás ich farba. Len málokto sa môže pýšiť žiarivo bielym úsmevom hodným hviezdy z filmového plátna. Ak ani vaše zuby zrovna nežiari, čistite si ich pravidelne kokosovým olejom a už čoskoro všimnete výraznú zmenu!

Tip šiesty: blahodarné liečivo!

Vedeli ste, že kokosový olej podporuje tvorbu hormónov štítnej žľazy a tým pádom výrazne spomaľuje starnutie buniek? Ak nie, tak práve tu je náš šiesty tip na jeho skvelé využitie! Okrem iného funguje aj ako prevencia proti srdcovým chorobám, rakovine i senilite. Vedci vďaka svojim prieskumom dokázali, že konzumácia kokosového oleja znížila výskyt rakoviny

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy