Financie a podnikanie

Dvíhajte ťažké náklady v pracovnom prostredí bezpečne

Prevádzkujete auto alebo pneuservis a hľadáte nové, kvalitné vybavenie svojho podnikateľského priestoru? Zabezpečte si základné stroje vo vysokej kvalite a pustite sa do práce.

Nožnicový systém dvíhania

Pri práci s osobnými či nákladnými vozidlami budete nutne potrebovať zdviháky. Pri menších opravách ako sú brzdy, tlmiče či bežný servis karosérie využijete nožnicové zdviháky, ktoré sa zároveň dajú prakticky zložiť a ani o nich nebudete vedieť. Obsluha drží rukoväte na oboch stranách a pohybuje jednou tyčou hore a dole, zatiaľ čo druhá tyč sa pohybuje v opačnom smere. Tento pohyb umožňuje obsluhe zdvíhať ťažké predmety alebo predmety, ktoré sú príliš veľké na to, aby sa dali zdvihnúť ručne.

Je to typ zdvíhacieho zariadenia, ktoré pozostáva z dvoch paralelných vertikálnych plošín (prípadne „nožičiek“ a zdvíhacej plošiny) s dvoma pármi pohyblivých ramien. Horná plošina je namontovaná nad spodnou plošinou a pohyblivé ramená sú pripevnené k hornej plošine. Horná plošina sa môže pohybovať hore a dole. Dnes sa nožnicové zdviháky používajú od stavenísk, spomínaných auto a pneuservisov až po výrobné sklady. Môžu byť ovládané ručne alebo poháňané elektrinou či hydraulikou.

Potrebujete väčšiu výšku pri ťažkom náklade? Žiadny problém!

Dvojstĺpový kladkostroj je bezpečná a účinná metóda zdvíhania ťažkých bremien, je to jednoduché mechanické zariadenie, ktoré pozostáva z dvoch súprav paralelných kovových tyčí. Prvá súprava tyčí dvojstĺpového zdviháku je spojená so súpravou kladiek alebo ozubených kolies, ktoré jej umožňujú otáčanie, zatiaľ čo druhá súprava, nazývaná pohyblivý stĺp, sa pohybuje vertikálne hore a dole pomocou ďalšej súpravy kladiek alebo ozubených kolies.

Dvojstĺpové kladkostroje sa zvyčajne používajú na zdvíhanie veľkých ťažkých predmetov, ako sú debny, sudy, automobily a iné ťažké predmety. Na rozdiel od jednostĺpových kladkostrojov, ktoré zvyčajne zdvíhajú jedno bremeno naraz, dvojstĺpové zdviháky môžu zdvíhať dve bremená naraz, pretože sa synchrónne pohybujú hore a dole.

Zdroj obrázku: Scharfsinn / Shutterstock.com

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy