Cestovanie

Dunajská Streda: Skvelé miesto pre relaxáciu i zábavu

Plánujete nezabudnuteľnú dovolenku a radi by ste zažili veľa vodných radovánok? Čo keď vás ale neláka more? V tom prípade zamierte smerom na východ, konkrétne do južnej časti Slovenska, kde sa v Trnavskom kraji rozprestiera Dunajská streda. Vyhľadávaným turistickým cieľom je tunajšia termálne kúpalisko Dunajská Streda, v rámci ktorého si užijete termály, aquapark a relaxačné wellness procedúry. Ale to nie je zďaleka všetko – v okolí malebného slovenských mesta si prídu na svoje aj milovníci cykloturistiky a prírody všeobecne. V Podunajskej nížine sa rozhodne nudiť nebudete…

Prečo sa vydať do Dunajskej Stredy?

Do rekreačnej oblasti Žitný ostrov mieria turisti z mnohých dôvodov. Dunajská Streda však patrí k vôbec najnavštevovanejším miestam a ponúka široké spektrum aktivít. Či väčšinu času strávite v liečivých termálnych prameňoch, moderným wellness centre alebo na tobogane v aquaparku, je len na vás. Samozrejmosťou je aj prítomnosť všetkých služieb v podobe reštaurácií, bufetov a podobne. Teplota termálnej vody sa pohybuje od 24 do 40 ° C a plní desať bazénov. Je známa pre svoje blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo.

Do Dunajskej Stredy však môžete zamieriť aj čisto za zábavou. Vaše deti si dozaista zamilujú špičkovú sústavu siedmich tobogánov a 211 metrov dlhou klouzací plochu. Pravdepodobne sa aspoň na chvíľu vrátite do detských rokov aj vy.

Kde sa ubytovať?

Na záver sme si nechali tip na ubytovanie. Ak chcete mať areál Dunajskej Stredy ako na dlani, ubytujte sa v apartmánovom dome NIKA, ktorý sa nachádza hneď vedľa termálneho parku. Celková kapacita impozantný vily činí 34 hostí, pre ktoré sú pripravené izby s dvoma, tromi a štyrmi lôžkami. Každá izba má vlastnú kuchynku a sociálne zariadenie.

Komfortná vila ponúka maximálny komfort, ktorý umocní vaše zážitky z dovolenky. V objekte sa nachádza vnútorný krb, bezplatné wi-fi pripojenie a počas teplejších mesiacov možno tráviť čas v altánku na záhrade a grilovať. Na svoje si však prídu aj záujemcovia o lacnejšie ubytovanie – pod záštitou apartmánového domu funguje aj turistická ubytovňa Termál.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy