Financie a podnikanie

Drevené prepravky alebo plastové prepravky?

Chystáte sa nakúpiť drevené prepravky, ale neviete, či je lepšie kúpiť drevené prepravky alebo radšej uprednostniť plastové prepravky? V tomto článku si zhrnieme hlavné výhody a prednosti oboch možností. Víťaza si určí už každý sám, podľa svojich potrieb a možností.

Drevené prepravky

Drevené prepravky sú už akousi klasikou, ktorá nikdy nevymizla a praktické uplatnenie nachádza aj dnes (podobne ako europalety). Drevo dodá každému interiéru šarmantnú rustikálnu atmosféru – to platí samozrejme v kuchyni, špajzy, ale aj v spálni či obývačke.

Drevené prepravky sa hodia na skladovanie najrôznejších potravín, napríklad na ovocie a zeleninu, alebo korenie, ale dobre sa v nich budú vynímať tiež fľaše, kuchynské potreby alebo dekoračné predmety. Stohovateľné prepravky drevené sú vyrobené z borovice alebo smreka, a sú neobyčajne tvrdé a absorbujú minimum vlhkosti. Mierne znečistenia sa dajú jednoducho utrieť vlhkou handričkou.

Drevko prináša drevené prepravky vyrobené v rôznych veľkostiach – od malých, cez stredné až po veľmi veľké. Dokonca si môžete vybrať aj menej tradičné tvary, či dokonca uzatvárateľné prepravky. A čo cena? Tá sa pohybuje už od 3,5 € za 1 kus prepravky.

Plastové prepravky

Plastové prepravky sú vyrobené z polyetylénu odolného voči deformácii tvaru a väčšine chemikálií. Zaručujú tak taktiež vysokú životnosťpodobne ako prepravky z dreva.

Rozmery prepraviek sú väčšinou normalizované pre ukladanie na EUR palety: 400 x 300, 600 x 400 a 800 x 600 mm. Prepravky majú plné dno aj steny, vnútorný povrch prepraviek je hladký a umožňuje ich jednoduché čistenie, je možné ich použiť pre automatizované systémy a dopravníky. Prepravky tiež spĺňajú normy pre styk s potravinami. Teplotná odolnosť EURO prepraviek je -20 ° C do + 40 ° C. Farba prepraviek je šedá.

Ich cena je však častokrát vyššia ako pri „drevených kolegyniach“. Práve preto, pokiaľ je vašim cieľom ušetriť a neprepravujete nič vlhké, tak drevené prepravky sú jasnou voľbou.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy