Financie a podnikanie

Drevené palety, pomocníci do každého skladu

Drevené palety sú neoddeliteľnou súčasťou každej firmy, kde sa manipuluje s tovarom. Poďme sa pozrieť na možnosti, ktoré máte pri výbere palety.

Samozrejme, s paletami sa stretávame aj v iných oblastiach života, ako v skladoch a výrobných priestoroch. Niektorí ľudia si z nich vyrábajú dekoračné predmety do záhrady, alebo ich akokoľvek inak podomácky prerobia a použijú. Na tom nie je nič zlé, ale drevené palety sú vyrobené na iný, oveľa náročnejší život a zaobchádzanie. Niekoho by mohlo prekvapiť, koľko dokáže taká drevená paleta zniesť. Títo základní pomocníci, bez ktorých by sa žiadny sklad nezaobišiel, často musia znášať niekoľkoročné týranie v podobe ťažkých nákladov, nešetrného zaobchádzania, nárazov, nepriaznivých poveternostných podmienok a podobne. Jednoducho, nič príjemné, ale oni to všetko s prehľadom musia prežiť. Životná púť každej drevenej palety však raz skončí a vy musíte uvažovať o náhrade.

Musí byť nová?

Ako prvé začnete pozerať po nových paletách. Tie vás hneď na začiatku privítajú výraznou vôňou dreva, čistotou a celkovým pocitom novoty. Netreba zabúdať na skutočnosť, že každá EUR paleta musí mať na klátoch dlhšej strany vypálené registračné znaky poskytovateľa licencie a číslo užívateľa licencie. Tak jednoducho spoznáte, že sa nejedná o žiadny „fejk“, lacnú napodobeninu a vy na ňu s čistým svedomím môžete položiť produkty hoc aj za tisícky eur. Tým, že sa rozhodnete pre kúpu novej palety, získate okrem vône nového dreva, ktorá zaručene osvieži vaše priestory, aj záruku dlhej životnosti a spoľahlivosti. Nie vždy sa však musíte rozhodnúť pre novú paletu, výborne vám totiž môže poslúžiť aj použitá. Tá sa oplatí najmä z finančného hľadiska a v porovnaní s novou nemusí mať žiadne nevýhody z hľadiska spoľahlivosti a použiteľnosti. V tomto prípade máte na výber dve možnosti – použitú paletu svetlú, alebo tmavú. Ich základný rozdiel spočíva v opotrebovanosti. Ako už môžete tušiť, svetlá použitá paleta je tá menej opotrebovaná, pri tmavej sa jedná o paletu, ktorá je výraznejšie opotrebená. Nenechajte sa však odradiť, aj tmavá paleta musí spĺňať všetky kritériá, a to najmä poskytnúť bezpečnú prepravu vášho tovaru. Pokiaľ hľadáte firmu, ktorá vám poskytne bližšie informácie a ponúkne nové, prípadne použité drevené palety, máme pre vás jedno riešenie – Tp Group SK.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy