Financie a podnikanie

Pracujte tam, kde vás to baví

Aj to je možnosť, ktorú vám dnešné spoločnosti ponúkajú. Jednoduchšie podnikanie, ktoré ušetrí čas a peniaze. Poviete si, že to nie je možné? Ale je, len musíte mať a poznať dostatok informácií o všetkom, čo sa okolo vás deje.

Sídlo firmy je základným rysom každej firmy, tak si ho nepokazte

Zo zákona musí byť sídlo firmy riadne označené konkrétnou adresou. V ideálnom prípade by teda malo byť umiestnené v konkrétnej budove, ktorá má svojho vlastníka. Z pohľadu finančnej stránky to však nemusí byť pre všetkých podnikateľov ekonomické a výhodné, preto sa rozhodujú pre možnosť inú. Vyberajú si flexibilnú formu virtuálneho sídla.

Všetko má svoje pravidlá

Zo zákona si virtuálnu kanceláriu môžete zriadiť takmer kdekoľvek, napríklad aj vo vlastnom byte, tu však musíte počítať s tým, že strácate svoje súkromie. Sídlo spoločnosti teda nie je obmedzené na jeho formu a umiestenie, no počet je limitovaný. Klasické alebo virtuálne, musí byť len jedno. Samozrejme, že ak plánujete založiť firmu na základe iného predmetu podnikania, ktorá bude mať úplne iné údaje, tu už je možné uvažovať o viacerých možnostiach.

Obrovské plus pre všetkých podnikateľov bez rozdielu

Existencia právnickej osoby je bez sídla vylúčená. Každá spoločnosť má zo zákona povinnosť dokázať právo na užívanie objektu, alebo priestor, kde má svoje sídlo. S virtuálnym sídlom ho získate veľmi jednoducho a za minimálny mesačný prenájom. V porovnaní s klasickou prevádzkou kancelárie je to obrovské plus aj pre začínajúcich podnikateľov, no ani väčšie spoločnosti nemusia mať obavu, veľkosť majetku a obraty nerozhodujú.

S virtuálnym sídlom môžete pracovať tam, kde vás to bude naozaj baviť. Z domu a pohodlia vašej sedacej súpravy, pričom vaše sídlo môže byť zaevidované a z časti aj riadené na úplne inej adrese, ideálne vo veľkom meste, kde ste dostupní a viditeľní.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy