Super tipy

Dokonalá postava? Stačí, keď dodržíte tieto 3 pravidlá

Zatiaľ ste vo fáze plánov, lenže ona trvá už nejako dlho. Rok, dva a možno ešte dlhšie ste sa nedokázali prehovoriť k tomu, aby ste sa začali hýbať a dali vašej postave vytúžený tvar. Faldíky už pekne narástli, kĺby bolia, jedálniček je všetko, len nie zdravý a vyvážený. Dajte šancu aktivite! Tieto 3 základné pravidlá vás nakopnú k tomu, aby ste žili lepšie, vytrvali a získali odmenu v podobe zdravého tela.

1. Na svoje telo sa dívajte reálnýma očami

Keď si kupujete oblečenie je vám trochu divné, že zakaždým musíte siahnuť po väčšej konfekčnej veľkosti. Do šatníka tiež stále častejšie zaraďujete voľné oblečenie, aby ste nedokonalosti postavy skryli. Zložte si konečne okuliare, postavte sa pred zrkadlo a dôkladne sa pozrite na svoje telo. Vidíte tú ovisnutú kožu, bruško, ktoré sa derie z nohavíc a stehná podobná vačkom zemiakov? Odfoťte sa, zmerajte sa a postavte sa na váhu. Obrázok si dobre zafixujte, je to prvotné fázy, ktorú budete rýchlo meniť.

2. Na tanieri majte zdravé dobroty

Pri každej snahe schudnúť je polovicou úspechu vyvážený jedálniček. Ako na neho? Niekoľko tipov nájdete tu. Snažte sa jesť veľa zeleniny, ovocia a nezabudnite na každodenné dostatočný prísun bielkovín. Tie sú dôležité pre rast svalovej hmoty. Jedzte pravidelne a v pokoji.

3. Nebuďte v tom sami!

V dvoch sa to vždy lepšie ťahá. Ak nemáte s cvičením skúsenosti, zaplaťte si trénera, ktorý vás cvičením prevedie a nastaví pre vás optimálny tréning. Nájdite si tiež miesto, kde sa pri športe budete cítiť príjemne.

A bonusové pravidlo na záver: Neustále myslite na to, že „nejde o život“. Športujte, ale vždy s mierou a naučte sa tiež odpočívať. Chodievajte na masáže, doprajte si dobré jedlo, rozmaznávajte sa, navštívte napríklad solárium. Skrátka správajte sa tak, aby ste si cestu za perfektnú postavou užívali.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy