Super tipy

Ako vybrať deťom pieskovisko?

Bývate v rodinnom domčeku so záhradou a máte malé dieťa? V tom prípade ani na sekundu neváhajte s obstaraním detského ihriska. Dostať deti na čerstvý vzduch je v dobe modernej techniky doslova umenie. Aj tí najmenší radšej trávia čas pri tabletov a herných konzol – von je nič moc neťahá. Na druhú stranu sa vám iste nechce každodenne absolvovať cestu na druhý koniec mesta a tráviť niekoľko hodín na lavičke. Vybudujete Ak dieťaťu hrací kútik priamo pred domom, budete ho mať na očiach!

Tí najmenší si vystačia s málom. Ak sa obávate vysokých investícií, iste vás poteší, že zatiaľ nebudú potrebné. Vášmu dieťatku bude stačiť pieskovisko, na ktorom si vyhrá celé hodiny. Napriek tomu sa oplatí venovať výberu dostatok pozornosti.

Na čo si dať pozor pri výbere detského pieskoviska?

Máte za to, že je úplne jedno, ako bude budúca pieskovisko vašich detí vyzerať? Ani omylom. Ponuka je veľmi pestrá a platí, že nie je pieskovisko ako pieskovisko. Ako tomu rozumieť? Jednotlivé modely sa líšia typom konštrukcie a materiálom, z ktorého sú zhotovené. Drevo síce vyzerá dobre, ale oveľa praktickejšie je plastové pieskovisko, ktorého životnosť je výrazne dlhšia. Mimo to ho možno naplniť vodou a premeniť na malý detský bazénik.

Ani plast samozrejme nie je zárukou stopercentné spokojnosti. Kvalitné plastové pieskovisko sú zdravotne nezávadná, pevná, odolná a bezpečná. Radšej investujte pár sto korún naviac – budete mať istotu, že si váš potomok hrá v bezpečí.

Čisté prostredie na hranie zaistí pieskovisko s krytom. Po skončení hry jednoducho zakryjete hraciu plochu a ochránite ju pred znečistením v podobe padajúceho lístia alebo výkalov od zvierat.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy