Cestovanie

Chorvátsko vás nemôže sklamať. Je to klasika

Ak usilovne premýšľate, kam tento rok vyrazíte na dovolenku, mali by ste na zoznam pridať Chorvátsko. Nespočet Čechov túto klasickú európsku destináciu vníma ako srdcovou záležitosť, čomu sa s prihliadnutím na jej krásy nemožno čudovať. Chorvátsko ponúka oveľa viac, než ste si možno doposiaľ mysleli …

Predstavte si, že ste tisíc kilometrov od českých hraníc, ale na každom kroku stretnete usmievavého Čecha, ktorý vyjde na dovolenku do Chorvátska rovnako ako vy. Než si na to zvyknete, bude vám také množstvo krajanov pripadať trochu zvláštne, ale nakoniec budete radi. Napríklad v Dalmácii je počas turistickej sezóny údajne viac Čechov a Slovákov ako domorodcov.

V Chorvátsku sa všade bez problémov dohovoríte, a tí aj napriek tomu, že chorvátčinu neovládate. Tento slovanský jazyk sa češtine v mnohých smeroch podobá a nakoniec vždy dosiahnete svojho. Chorváti sú navyše veľmi ochotní a príjemní ľudia, ktorí si na svojom pohostinstvá zakladajú. Radi vám vysvetlí všetko, čo je potrebné a nasmerujú vás správnym smerom.

K veľkým výhodám patrí pomerne malá vzdialenosť. Samozrejme záleží na konkrétnom cieli cesty, však od najbližších turistických lokalít Čechy delí len cca tisíc kilometrov. Ak sa chcete vyhnúť príliš dlhej ceste autom, máte jedinečnú možnosť. Počas cesty budete neustále stretávať automobily s českými poznávacími značkami, vďaka čomu sa možno budete cítiť trochu istejšie za volantom.

Tým hlavným dôvodom, prečo je Chorvátsko na popredných priečkach rebríčka najobľúbenejších turistických cieľov, sú jeho krásy. Podľa štatistík má táto krajina najčistejšiu vodu v celej Európe. Niektoré pláže dokonca patrí k najkrajším na svete. A za zmienku stojí tiež jedinečné vnútrozemia – napríklad známa Plitvické jazerá.

Nezabudnite nám dať vedieť, ako ste si dovolenku užili! A do komentárov môžete prispieť tipy na miesta, ktoré ste si obľúbili najviac!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy