Cestovanie

Poznáte top miesta v Taliansku?

Taliansko patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám, ale ak ju veľmi dobre nepoznáte, pravdepodobne si lámete hlavu, kam vyraziť. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipy – jedná sa o najvyhlásenejší miesta v celom Taliansku!

Kam na dovolenku s deťmi?

Vyrážate na dovolenku aj s deťmi, odporúčame letovisko Lignano v kraji Fruli Venezia Giulia. Nie je príliš ďaleko od ČR a má toho veľa čo ponúknuť – piesočné pláže, pozvoľný prístup do mora a veľa atrakcií. Deti si užijú v aquaparkoch a lunaparcích, dospelí si môžu zahrať golf na tunajších ihriskách a objavovať krásy historických pamätihodností.

Nemenej atraktívne je dovolenka v regióne Emilia Romagna, kde sa nachádza letoviska Rimini a Lido Adriano.

Najkrajšie pláže nájdete na juhu

Potrpíte si na priezračné more, pokojné prostredie a malebná letoviská s typickou talianskou atmosférou? Ak vám nevadí dlhší cesta, vydajte sa na juh. V oblasti Kalábria pri Tyrhénskeho mora nájdete veľa čarokrásnych miest, ktoré vás dokonale uhranú. Pláže sú tu skôr kamienkové a hrubopísčité, ale stojí za to. Širší piesčité pláže nájdete na východnej strane pri Iónskeho mora.

Juh Talianska je vhodný pre turistov, ktorí preferujú relaxáciu. Nie je tu toľko obchodov, atrakcií a promenád ako na severe a prístup do mora je strmší. K top lokalitám patrí Tropea a Capo Vaticano.

Láka vás spoznávanie talianskej kultúry?

Ak preferujete skôr poznávaciu dovolenku, vydajte sa do mesta Pisa, ktoré si zachovalo akýsi stredoveký ráz. Za návštevu stojí nielen preslávená šikmá veža, ale aj múzeum Museo dell’Opera delDumo a kostol Santa Maria della Spina.

K nezabudnuteľným zážitkom patrí návšteva pôvabné Florencia, ktorá bola v minulosti Mekkou umelcov. Teraz ju navštevujú turisti kvôli jedinečným pamiatkam a v neposlednom rade milovníci nakupovania.

To isté platí aj o svetovej metropole prezývané Večné mesto. Kto nenavštívil Rím, ako by v Taliansku ani nebol. Nespočet pamätihodností a unikátne atmosféra jedného z najstarších európskych miest vás dokonale pohltí!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy