Zdravie

Čo by ste mali vedieť o prírodnej kozmetike?

Rozhodli ste sa z klasickej syntetickej kozmetiky prejsť na príťažlivejší prírodný variant? Prírodná kozmetika sa stáva trendom a súčasťou životného štýlu mnohých ľudí po celom svete.

Je prírodná kozmetika naozaj lepšia?

Pravdou ostáva, že aj keď je prírodná kozmetika ekologickejšou a zdravšou alternatívou, nenahradí všetky syntetické látky, ktoré bránia starnutiu pokožky obsiahnuté v kozmetike komerčnej. Je k pokožke šetrnejšia, čovšak ešte neznamená, že vám pleť nemôže podráždiť. Každému typu pleti totiž vyhovuje niečo iné.

Ako nájsť bio kozmetiku?

Pokiaľ hľadáte bio kozmetiku, v orientácii vám môžu dopomôcť rôzne certifikáty, vďaka ktorým si budete istý, že látky v produktoch ozaj pochádzajú z prírody. Niekedy je však opak pravdou, a certifikát kozmetike chýba. Nemusí ale ísť o menej kvalitnú značku. Niektoré firmy sa totiž riadia podľa vlastných pravidiel.

Poniektorí výrobcovia vám výber kozmetiky uľahčia, keď na obale uvedú, aký je pomer prírodných a syntetických zložiek a vy si tak nemusíte čítať zloženie a hľadať na internete, či je kozmetika naozaj z väčšej časti prírodná alebo ide len o reklamu.

Vlastnosti prírodnej kozmetiky

Prírodná kozmetika máva kratšiu trvanlivosť ako syntetická. Nie je to ale pravidlom. Niekedy sa jej doba spotreby, vďaka výrobnému procesu, kontrolám a následnom správnom zaobchádzaní, od komerčnej kozmetiky nelíši.

Skvelou voľbou je kozmetika Soaphoria

Prírodná kozmetika obsahuje rôzne organické oleje, maslá a vosky rastlinného pôvodu. Produkty sú vyrábané ručne. Môžete si vydýchnuť, pretože v nej nenájdete žiadne ropné deriváty, silikóny, farbivá či neprípustné konzervačné látky.

Ku kozmetike si môžete zaobstarať aj ďalšie produkty – mikiny od značky TheMountain, pre ktorú je na prvom mieste ochrana prírody a životného prostredia či ponožky od ManyMornings, ktoré sa vyznačujú veselosťou a vysokým komfortom.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy