Zdravie

Majte radosť a potešenie zo sexu v každom veku

Intímne chvíle a sex patria k základným podmienkam fungovania ľudí. V niektorých prípadoch by sa táto situácia dala prirovnať k vode, ktorá je základným zdrojom života na našej planéte. Kvalita sexu nie je ale neustále rovnaká a v priebehu veku sa mení a žiaľ slabne. Dokonca aj muži v strednom veku už začínajú pozorovať na sebe príznaky zhoršených sexuálnych funkcií. Čo je za tým a ako sa to dá zmeniť alebo aspoň zlepšiť?

Neschopnosť dosiahnuť erekciu

Časté problémy s erekciou súvisia so znížením hladiny testosterónu (hlavného mužského pohlavného hormónu, ktorý reguluje spermatogenézu a sexuálne správanie sa) v tele mužov po štyridsiatke. To však neznamená, že erekcia úplne zmizne, ale aktuálne si jej dosiahnutie vyžaduje viac námahy a prípravy.

Menej výkonov a lepšia kvalita

Muži starší ako 40 rokov majú časom nižšiu potrebu sexu. Aj dosiahnutie orgazmu je horšie, ale samotná kvalita je na tom rovnako. Možno budete mať v dôsledku toho menej intímnych kontaktov, ale kvalita potešenia bude stále dokonalá, niekedy dokonca oveľa lepšia a viac precítená, než v mladšom veku. Nehovoriac o tom, ak z času na čas vyskúšate Kamagru, podporný prostriedok veľmi podobný známej modrej tabletke.

Zlyhanie v podobe nedostatku erekcie sa môže stať každému mužovi v akomkoľvek veku. Vo veľmi mladom veku to môžu byť ale známky erektilnej dysfunkcie – bežnej mužskej choroby. Môže za to často aj zlá životospráva, psychika, gény alebo iné ochorenia. Zdraviu mužov treba preto vždy venovať veľkú pozornosť.

Kde hľadať pomoc?

Moderná medicína je schopná pomôcť v 95 % týchto prípadov. Musíte si ale uvedomiť, že riešenie problémov a voľba spôsobu liečby závisí do značnej miery aj na stupni závažnosti erektilnej dysfunkcie.

V prípadoch, keď sa problémy s erekciou objavujú pravidelne, lekári preto odporúčajú psychoterapiu. V krajnom prípade – zmenu v bežnom životnom štýle, ktorý je sám osebe extrémny.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy