Zdravie

Neustále unavení? Pomôže vám horčík!

Únava je bežný príznak vyčerpania, častá a nevynútená únava však môže značiť nedostatok určitých prvkov v našom tele, najmä horčíku. Avšak žiadny strach, doplnky stravy vám ho umožnia rýchlo doplniť!

Jarná únava, letná únava, ale aj jesenná a zimná. Existuje vôbec nejaké obdobie, kedy by sme neboli unavení? Určite okolo seba poznáte ľudí, ktorí sú neustále unavení, zatrpknutí, nevedia sa na nič sústrediť a vyzerajú, ako keby niekoľko mesiacov po sebe nespali. V najhoršom prípade ste takýmto človekom aj vy. Nebojte sa, nie je to nič nezvyčajné. Pravdupovediac, takýchto ľudí existuje veľmi veľa, väčšina z nich tvrdí, že príčinou ich únavy je veľa práce, málo spánku a často práve sezónna únava. Málo takýchto ľudí si však uvedomuje, že skutočnou príčinou ich únavy je nedostatok horčíka, prípadne iných dôležitých prvkov. V životnom zhone, v ktorom sa veľa z nás neustále nachádza, nemáme čas premýšľať nad tým, či prijímame všetky potrebné látky, ktoré naše telo na bezproblémové fungovanie tak veľmi potrebuje. A keď sa nám tento nedostatok snaží signalizovať únavou, aj tak to ignorujeme, čo je veľká chyba. Rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako horčík doplniť, je doplnok stravy Horčík + B6. V čom vám pomôže?

Najviac funkcií v ľudskom tele?

Horčík je prvkom, ktorý má v ľudskom tele veľké množstvo funkcií a má pre nás obrovský význam. Nachádza sa v kostiach a zuboch, podieľa sa na delení buniek a prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a funkcii svalov. Nie je tak žiadnym prekvapením, že jeho nedostatok sa tak prejavuje poruchami energetického metabolizmu, čo sa prejavuje ako únava a vyčerpanie. Spotreba horčíku výrazne narastá pri zvýšenej psychickej a fyzickej námahe a prirodzenou cestou ho nevieme prijať toľko, aby jeho hladina bola stále dostatočná. Doplnok stravy Horčík + B6 je tak ideálny spôsobom, ako horčík rýchlo doplniť, vitamín B6 navyše podporuje činnosť nervovej sústavy, prispieva k hormonálnej regulácii a správnej funkcii nervového systému. Zoženiete ho napríklad na e-shope Symphytum.sk. Tak nečakajte a vyskúšajte ho aj vy!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy