Zdravie

Blefaroplastika – pohľad na nezaplatenie?

Slovo blefaroplastika vám možno veľa nehovorí, korekcia očných viečok však určite áno. Hovorí sa, že dobrý zrak je na nezaplatenie, operácia očných viečok je však spôsobom, ako si zaplatiť a získať späť oči, aké ste mali zamladi.

Asi nebudete namietať, že oči sú najdôležitejším ľudským zmyslovým orgánom. Vďaka očiam vieme, ako vlastne my, ľudia, vyzeráme, ako vyzerá všetko okolo nás a to je základ nášho prežitia. Samozrejme, aj ostatné zmysly sú mimoriadne dôležité a ich prípadná strata alebo porucha znamená veľké nepríjemnosti, zrak je však nepochybne najdôležitejší. Tak ako ostatné časti tela, aj zrak sa, bohužiaľ, s pribúdajúcim vekom zhoršuje. Vidieť starého človeka, ktorý nenosí okuliare aspoň na čítanie, je doslova zázrak. Problémy s očami s pribúdajúcim vekom sú však úplne bežné a nijako sa nad nimi nepozastavujeme. Vekom sa neopotrebúvajú len oči samotné, ale aj okolité očné orgány, čo dokáže spôsobiť taktiež nemalé problémy. Najväčším problémom sú očné viečka. Prečo?

Si smutný? Nie, len mám ovisnuté viečka…

Určite ste si všimli, že pokožka na očných viečkach je mimoriadne tenká a jemná. Netreba asi nijako špeciálne vysvetľovať, že čím je pokožka tenšia a jemnejšia, tým rýchlejšie a jednoduchšie sa opotrebuje a opotrebenie je následne jasne viditeľné. Očné viečka sú po celý život človeka zaťažované rôznymi faktormi, čo spôsobuje ich opotrebenie. Vekom tak dochádza k strate elasticity viečok, ktorá je pre ich fungovanie veľmi dôležitá a na viečkach začnú vznikať rôzne kožné nadbytky, ktoré sa prejavujú ako viditeľné vrásky a ovisnutá pleť. A keďže oči sú jednou z najvýraznejších partií ľudského tela, nie je žiadnym tajomstvom, že ľudia si všímajú oči ako jednu z prvých vecí, ovisnuté a zostarnuté viečka spôsobujú výrazné estetické nedostatky. Človek tak vyzerá staro a smutne. Ale žiadny strach, dá sa s tým jednoducho bojovať, je tu predsa blefaroplastika!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy