Cestovanie

Barbados – únik z jesennej reality

Aj vás unavuje jesenné počasie? Máte už dosť zimy, ktorá vás striasa vždy keď vystrčíte hlavu z domu? Čo takto vyskúšať jesennú exotickú dovolenku, napríklad na Barbadose?

Aké je tvoje obľúbené ročné obdobie? Na túto otázku existujú prakticky len tri správne odpovede. Najčastejšou odpoveďou bude asi leto – kto by predsa nemal rád leto? Príjemné slnečné teplé počasie, letné prázdniny, ležanie pri bazéne a popíjanie nejakého ľadového nápoja. Tiež je to obdobie, ktoré sa najčastejšie spája s kopou výletov, dovoleniek, pobytov pri mori. Leto je obdobie zážitkov a zábavy. Niekto na otázku ohľadom ročných období odpovie, že najlepšia je zima. Tú už obľubuje menej ľudí, najmä kvôli chladu, ktorý málokto má vyslovene rád. Zima je však tiež obdobie, kedy sa dá zažívať veľa snežných zážitkov, sú Vianoce, raz za čas sa nám naskytne očarujúci pohľad na zasneženú krajinu. Sú ľudia, ktorí majú najradšej obdobie, v ktorom sa budí všetko živé, obdobie, ktoré predpovedá príchod leta – jar. Jeseň tak zostáva obdobím, ktoré takmer nik nemá rád – sychravé počasie, zima, neustále zamračená obloha… To už chce nejakú dovolenku!

Hor sa do Karibiku

Barbados je ostrovný štát, ktorý je súčasťou súostrovia Malé Antily. To hovorí za všetko. Barbados dovolenka je dovolenkou, ktorá vám splní vaše najväčšie dovolenkové sny – nekonečné krásne pláže s palmami, z dna mora žiariace koralové útesy, priemerná ročná teplota 30 stupňov. Barbados, ako každá poriadna dovolenková destinácia, poskytuje mnoho ubytovacích zariadení, barov a zábavných atrakcií, ktoré vás prinútia raz za čas vstať z ležadla na pláži. Barbados dovolenka nie je dokonca ani administratívne náročná, pokiaľ sa nezdržíte viac ako 28 dní, stačí vám iba pas, v inom prípade potrebujete aj víza. Barbados zabezpečí, že na chvíľu zabudnete na všetky problémy a jesenné počasie a pripomeniete si tie krásne letné dovolenkové chvíle aj na jeseň.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy