Cestovanie

Dovolenka v Turecku: Odporúčania z „prvej ruky“

Dovolenková sezóna ešte nie je vôbec na svojom konci, aj keď o tom premenlivé počasie nášho teplotného pásma nemusí celkom svedčiť. Veľmi veľa ľudí si vyberá práve poslednú dekádu leta na strávenie niekoľkých dní mimo nášho územia. Ide predsa o voľné chvíle naplnené harmóniou a pokojom. Ak teda premýšľate o vhodnej destinácii, máme pre vás priatelia veľmi dobrý tip. Ktorá krajina to bude? Čo všetko na vás v nej čaká? Nechajte sa unášať nasledujúcimi riadkami a zvažujte svoje rozhodnutie.

Exotika za každú cenu

Exotické krajiny a oblasti nás lákajú asi najviac, veď prečo nie. A nakoniec, exotika je to len pre nás. More, nádherné piesočnaté pláže a zástup paliem , ktoré lemujú každú ulicu v meste, to doma nemáme. Ak sa k tomu pridá slnečné počasie, môžeme hovoriť o dokonalých podmienkach na vami zvolenej dovolenke.

Krajina plná elánu

Dve a pol hodiny letu konkrétnou leteckou spoločnosťou musíte absolvovať, pokiaľ sa rozhodnete pre tohtoročnú dovolenku v Turecku. O tejto zemi sa hovorí všeličo, no len človek, ktorý atmosféru tohto obľúbeného dovolenkového raja otestoval na „vlastnej koži,“ to môže potvrdiť alebo vyvrátiť. My k nim patríme!

Pocit bezpečia

Hovorí sa, že „Turecko je spleť národov,“ to si na dovolenke naozaj nikto všímať asi nebude. V zásade sme nič také ani nezistili a v ničom vám to ani nepomôže. Veľa ľudí sa do týchto krajín v blízkosti Afriky z obavy teroristického útoku bojí vycestovať. V správach sa ale denne presviedčame, že hrozba je vyššia v miestach, o ktorých by sme to ani nepovedali.

V Turecku nespozorujete najmenšie obavy z nejakého útoku, ak by ste ale potrebovali istotu, všade a dokonca aj na pláži sa každý deň prechádzajú policajné jednotky.

Nádherná architektúra a kvalitné more

V Turecku si skôr budete musieť zvyknúť na počasie. Ak to bude v hlavnej sezóne, teplo bude v niektorých hodinách naozaj vysoké. Očakávať 39 °C môžete celkom určite, pokiaľ sa však jedná o teplotu mora tá je samozrejme aj vďaka tomu na jednotku, a to v ktorúkoľvek hodinu.

Dokonca je aj čisté, samozrejme, že to závisí aj od konkrétneho hotela, ktorý sa o danú pláž stará. Keď sme už pri tých hoteloch, tie vám naozaj „vyrazia dych,“ a to doslova! Vežičkovité strechy zdobené zlatom a ornamentmi len tak niekde neuvidíte. Už pri vstupe na recepciu vás oslovia obrovské krištáľové lustre a obloženie z mramoru. Gigantické rozmery okien, ktorých tvar vám pripomína slávne príbehy Z tísíc a jednej noci. Ubytovanie vás jednoducho nadchne.

Povesť obchodníkov

Personál a domáci obyvatelia sú trochu svojskí, no niektoré veci si človek nesmie brať zrejme osobne. Najviac zaujmete nemeckým , ruským a anglickým jazykom. Samozrejme, že sa to môže v závislosti od hotela k hotelu líšiť. Dávajte si však pozor na obchodníkov, ktorých je na každom kroku viac než dosť.

Nakupujte v obchodoch, kde je označený tovar v eurách, inak si predajca určí svoju cenu, v Turecku sa ale vyjednáva, takže nakoniec môžete byť vo výhode. So stravou opatrne, „all inclusive“ je nutný!! Všade majú krabičky s označením TIP BOX, čo znamená, že ak sa vám páčilo môžete nechať prepitné.

Turecko vám smelo odporúčame. Cena je ideálna a more má svoje kvality. Myslite však na teplotu vzduchu a vlhkosť, naozaj je iná a nie všetkým môže páľava prospievať po zdravotnej stránke.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy