Zdravie

Aké sú 4 hlavné piliere pevného zdravia?

Chcete si svoj život užívať naplno a minimalizovať riziko vážnych ochorení? Väčšina ľudí si svoje zdravie začne vážiť až vo chvíli, keď je niečím ohrozené. Nepodceňujte prevenciu a upravte svoj životný štýl tak, aby ste boli za všetkých okolností vitálni. Prezradíme vám najväčšie tajomstvo zdravia!

Pilier č. 1: Zdravá strava a pitný režim

Aby mohol organizmus dobre fungovať, potrebuje dostatočný prísun vody. Voda pomáha na udržanie správnej telesnej teploty a odvádza z tela toxíny. Pite ju na úkor nápojov s prílišným množstvom cukru.

Deň začnite ľahkou zdravou raňajkami z celozrných produktov a proteínov. Ak preskočíte ráno raňajky, pravdepodobne potom počas dňa zjete oveľa viac jedla. Inými slovami – vďaka výdatným raňajkám môžete schudnúť a udržať si váhu.

Váš jedálniček by sa mal skladať z dostatočného množstva zeleniny a ovocia. Akonáhle si na zdravšiu stravu zvyknete, nezdravé potraviny vám prestanú chýbať a začnete sa cítiť oveľa lepšie.

Vynikajúcou voľbou sú produkty Blendea, mimochodom vhodné aj pre vegánov. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac, mala by vás zaujímať táto Blendea recenzia na Ecoblogu, ktorej autor Radek má s Blendea skúsenosť.

Pilier č. 2: Udržanie optimálnej váhy a dobrej kondície

Nadváha je pôvodcom množstva zdravotných problémov a vo finále výrazne skracuje život. Na druhú stranu nie je dobrá ani podvýživa. Ak sa chcete udržať v skvelej forme, redukujte nadbytočné kilogramy. Najjednoduchšou cestou k ideálnej váhe je kombinácia vyváženej stravy a dostatku pohybu. Ak to bude možné, vymeňte leňošenie za športovanie. Samozrejme podľa svojich fyzických možností.

Pilier č. 3: Emocionálne zdravie

Fyzická kondícia ide ruka v ruke s emocionálnym zdravím. Preto myslite pozitívne, udržujte sa v stave spokojnosti (čas od času si doprajte niečo, po čom túžite) a naučte sa zvládať stres.

Pilier č. 4: Zdravý režim

Čo je zdravý režim? Spočíva v zodpovednom prístupe k drogám a sexe, týka sa kvalitného spánku, osobnej hygieny a zdravých návykov.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy