Super tipy

Aké druhy krmiva pre psov poznáme?

Podobne, ako sa vyvíja kvalita jedla a stravovacích návykov u ľudí, tak v tom istom tempe ide hore kvalita stravy aj u našich štvornohých miláčikov. Aké druhy krmiva pre psov dnes poznáme a ktoré z nich je to najlepšie?

Ešte predtým, než vám prezradíme, aké druhy krmiva pre psov sú dnes tie najobľúbenejšie a akým spôsobom ich kombinovať, je dôležité si uvedomiť, že strava pre vašeho psíka musí byť hlavne pestrá.

Veľkú časť z neho by však mala tvoriť takzvaná živočíšna zložka. V praxi ide o mäso, kosti, ryby či vajíčka.

Základom sú granule

Absolútnym základom pri psej strave tvoria kvalitné granule pre psov, pri ktorých je nutné dbať na vek vašeho psíka a hlavne plemeno.

Najlepšie granule pre psov obsahujú všetky potrebné živiny, ktoré váš psík potrebuje k tomu, aby žil šťastný a plnohodnotný život.

Okrem granúl je však dôležité stravu sem tam spestriť ďalšími chutnými maškrtami.

Konzervy pre psov

Tieto maškrty sa ukrývajú aj v konzervách pre psov, ktoré sú taktiež plné všetkých dôležitých látok a živín sú pre množstvo psíkov lepšie konzumovateľné vďaka svojej hydratácii.

BARF strava

Absolútnou delikatesou a zároveň aj tými najlepším pre vašeho miláčika, je takzvaná BARF strava a teda v preklade surová strava.

Tú tvorí najmä surové mäso, kosti zvierat či vajcia. Tieto potraviny bývajú doplnené ďalej o klasickú zeleninu.

Domáca strava

Poslednou alternatívou a možnosťou, ako kŕmiť vašeho psa sú pozostatky potravín, ktoré vy sami konzumujete.

Vo väčšine prípadov je však tento typ potravy pre psíka viac škodlivý ako účinný, a preto by ste to s kŕmením bežnými potravinami rozhodne nemali preháňať.

Ako namiešať to najlepšie krmivo pre vášho psíka?

To najlepšie krmivo pre vašeho miláčika a člena rodiny pozostáva z kvalitných granúl doplnených o konzervu a sem tam nejakú chutnú pamlsku.

Pokiaľ vám to váš rozpočet dovolí, určite sa nebojte siahnuť aj po kvalitnej BARF strave.

Zdroj obrázku: nancy dressel / Shutterstock.com

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy