Auto/moto

Viete, aké výhody majú hliníkové disky?

Disky auta sú spolu s pneumatikami jednými z najdôležitejších prvkov áut. Pozrime sa na to, aké výhody prinášajú hliníkové disky a ako vybrať lacné letné pneumatiky, ktoré budú spoľahlivo slúžiť!

Keď sa povie auto, väčšina z nás si predstaví obyčajné osobné auto. Jedným zo základných poznávacích znakov automobilu sú 4 kolesá. Možno by ste to nepovedali, ale kolesá spolu s pneumatikami sú skutočne jedným najdôležitejších prvkov áut. A nielen áut, ale všetkých dopravných prostriedkov, ktoré sa pohybujú po cestách. Pneumatiky totiž umožňujú udržať auto bezpečne na ceste, pohlcujú rázy z nerovností, výrazne ovplyvňujú komfort a jazdné vlastnosti aut a v neposlednom rade od nich závisí aj ekonomickosť prevádzky, iným slovom, spotreba auta. Pneumatiky sú osadené na diskoch, ktoré sú tiež veľmi dôležité. Rozmer diskov, ktoré na auto môžete osadiť, je daný v technickej špecifikácii vášho vozidla, zo zásady máte na výber dve možnosti diskov – plechové alebo hliníkové. Plechové disky sú obľúbené najmä v kombinácii so zimnými pneumatikami, v zimných podmienkach je pekných hliníkových diskov jednoducho škoda. Leto sa však blíži, okrem letných pneumatík je tak ideálny čas na to, aby ste vybrali aj hliníkové disky.

Lepšie vlastnosti

Hliníkové disky majú voči plechovým niekoľko zásadných výhod. Ako prvú spozorujete ich výrazne krajšiu estetickú stránku, hliníkové disky jednoducho vždy budú pekné, na rozdiel od plechových, ktoré sú vyrábané za čisto funkčným účelom. Ich výhody však spočívajú aj v mnohých funkčných vlastnostiach. Napríklad, lepšie odvádzajú teplo od bŕzd, vďaka ich nízkej hmotnosti bude s nimi auto razantnejšie akcelerovať, brzdiť a meniť smer. K hliníkovým diskom by ste si následne mali vybrať aj nejaké letné gumy. Tie by ste mali vyberať na základe kvality a výsledkov v rôznych porovnávacích testoch. Dnes platí, že aj lacné pneumatiky vedia spoľahlivo poslúžiť a často sú lepšie, ako oveľa drahšie modely. Ak ale plánujete kupovať lacné pneumatiky, vždy si poriadne overte, že daná značka je skutočne spoľahlivá a jej pneumatiky bezpečné. Vybrať si tak môžete napríklad letné pneumatiky Matador. Tak nečakajte, vyberte letné obutie pre vaše auto ešte dnes a užívajte si letné jazdenie!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy