Nezařazené

V lete najčastejšie prechladneme „zdola“. Brusnice odporúčajú aj lekári

Leto je najzradnejším obdobím pre prechladnutie „zdola“. Večer sedíme na studenom betóne, vystavujeme odhalené bruško a chrbát na prehliadke hradu, kde je chladno, a to aj v lete, alebo si nechávame mokré plavky dlhšie, než je zdravé. A problém je na ceste. Ešte horšie sú problémy spojené s bakteriálnou infekciu.

Ako ženy trpíme infekciami močových ciest viac než muži. Častejšie prechladneme, ale príčinou našich problémov s močovými cestami sú najmä baktérie. Najčastejšie Escherichia coli. Ženská močová trubica sa nachádza veľmi blízko konečníka a pošvového otvoru. Dôležité sú preto správne sexuálne a hygienické návyky, inak sa do našej močovej trubice ľahko dostanú nežiaduce baktérie. Potom už máme problém. V komplikovaných prípadoch to končí nielen rezavými pocitmi pri močení a krvou v moči, ale aj ťažkým zápalom obličiek. Často sa ako prevencia odporúčajú brusnice.

Čo by sme ako ženy mali robiť, aby sme sa týmto problémom vyhli?

Určite sa musíme vyhýbať prechladnutiu. Prezliekanie do suchých plaviek by malo byť vždy nepísanou zásadou každú z nás. Nesedieť na zemi a na studenom, aj keď nie je zima, je ďalším dôležitým predpokladom.

Dôležité sú aj správne hygienické návyky. Rozhodne to však s hygienou nepreháňajte. Nadmerné umývanie intímnych partií spôsobí pravý opak. Ideálne je vyhýbať sa mydlu a nepoužívať mydlá vôbec, alebo len tie, ktoré sú pre tento účel špeciálne vyvinuté. Dôležité sú správne návyky pri toalete, pričom treba dbať na to, aby sa fekálne baktérie nedostali do močového otvoru alebo do pošvy. Podobne uvedomelí musíme byť aj pri sexe. Vedeli ste napríklad, že sa odporúča vymočiť sa bezprostredne po pohlavnom styku? Tým sa prirodzene dezinfikuje močová trubica.

Keď dobré návyky nestačia

Za výborného pomocníka sa považujú brusnice. Skúste ich užívať pravidelne. Majú schopnosť zabrániť usadzovaniu baktérií na slizniciach. Sú prirodzene močopudné a baktérie sa odstránia močom skôr, ako v našom tele spôsobia silný zápal.

Brusnice s cukrom v kompóte však nie sú tou správnou voľbou. Cukor totiž vytvára ideálne prostredie pre baktérie a plesne. Výživové doplnky s brusnicami sú skvelou voľbou. Vyskúšajte výrobok Brusnica. Vyrába ho spoločnosť Naturvita a zakúpiť ho môžete v internetovej lekárni Pilulka.sk. Na Slovensku výrobok distribuuje spoločnosť Happytrade.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy